Sebastian Vettel: Chybí mi soutěž a napětí formule 1

Sebastian Vettel: Chybí mi soutěž a napětí formule 1

Na konci sezóny 2022 se Sebastian Vettel rozhodl ukončit svoji kariéru ve formuli 1. Německý pilot s Red Bullem vyhrál titul mistra světa v letech 2010 až 2013. Poté působil v týmech Ferrari a Aston Martin.

Bývalý pilot a mistr světa přiznává, že mu chybí soutěžení a napětí královny motosportu, které k závodění patří. Po přijetí nového životního stylu také řekl, že mu chvíli trvalo, než se přizpůsobil.

“Po tak dlouhé době závodění mám poprvé něco jako každodenní život. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykl. Především si užívám čas se svými dětmi. Zpočátku bylo zvláštní nezávodit, ale zvládám to dobře a formuli 1 sleduju s velkým zájmem. Zatím si se svým rozhodnutím odejít vedu velmi dobře. Nejvíc mi chybí soutěžení a napětí,” dodal.

Sebastian Vettel se vrátí za volant historický vozů na konci tohoto roku na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii. Zde bude nejen jezdit, ale taky bude propagovat používání syntetických paliv.

“Nechávám se inspirovat, hodně si prohlížím, sbírám nápady. Uvidíme, co skončí jako projekt. Jezdit v Goodwoodu se starými závodními auty s e-palivy je jedna věc. Motorsport je moje vášeň. Je pro mé důležité ukázat, že umíme řídit stejně dobře a rychle i se syntetickými palivy jako je CO2-neutrální palivo a že syntetická paliva nabízejí řešení, jak se zodpovědně bavit.”

Bývalý tým, pro který Sebastian Vettel jezdil, Aston Martin, má snový start do letošní sezóny, kdy v prvních pěti závodech obsadil čtyři pódia. Od minulé sezóny, kdy se tým umístil na sedmém místě v Poháru konstruktérů, je to podstatné zlepšení.

“Jsem za svůj bývalý tým moc rád. V posledních letech také tvrdě pracovali. Je hezké, že teď sbírají trofeje.”

Sdílejte na:
Zavřít