Schumacherův monopost F300 z roku 1998 půjde do dražby

Schumacherův monopost F300 z roku 1998 půjde do dražby

Ferrari F300, které řídil Michael Schumacher v sezóně 1998, půjde příští měsíc do dražby a budoucí kupec za něj zaplatí vysokou cenu. Monopost, konkrétně šasi číslo 187, bude nabízen v sobotu 20. srpna v Montereyu.

Konkrétní šasi s číslem 187 absolvovalo 4 závody v sezóně 1998 a Michael Schumacher všechny 4 závody vyhrál – konkrétně VC Kanady, VC Francie, VC Velké Británie (německý pilot vyhrál závod v boxech, kdy si kontroverzně odpykal penalizaci stop and go v posledním kole) a VC Itálie.

Monopost byl následně připraven k závodům v pozdější části sezóny, ale podle Ferrari nakonec nebyl nasazen. Ferrari skončilo v sezóně 1998 na druhém místě v poháru konstruktérů za McLarenem a z mistrovského titulu jezdců se poprvé radoval Mika Häkkinen, který dokázal porazit Michaela Schumachera.

Veřejnost vůz mohla naposledy spatřit při prodeji v září 1999, od té doby nebyl restaurován a ani nijak upravován a odpovídá stavu, v jakém monopost závodil v roce 1998. Nyní, když jde znovu do dražby, tak ho aukční síň RM Sotheby’s oceňuje na částku 6 – 8 milionů dolarů (zhruba 145 – 194 milionů korun).

„Monopost je nesmírně vzácný a navždy spjatý s jednou z největších legend všech dob – Michaelem Schumacherem. Šasi s číslem 187 je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších dochovaných vozů F1 od Ferrari, protože je to jediné neporažené šasi, které absolvovalo alespoň 3 závody.“

„Nabízí dlouhodobé zhodnocení jako bezprostřední předchůdce vítězné éry a zároveň si jej můžete vychutnat na vlastní oči jako dechberoucí ukázku úžasných technických specifikací a nespoutaného výkonu skutečného vozu Ferrari z konce devadesátých let,“ uvedla aukční síň.

Rok 1998 byl pro Michaela Schumachera čtvrtou sezónou u Ferrari, v italském týmu zůstal až do roku 2006 a získal s ním pět mistrovských titulů v řadě v letech 2000–2004.

Sdílejte na:
Zavřít