Schumacher se cítí lépe s Magnussenem jako týmovým kolegou

Schumacher se cítí lépe s Magnussenem jako týmovým kolegou

Mick Schumacher měl absolvovat svoji druhou sezónu po boku Nikity Mazepina, nicméně události na Ukrajině nakonec zajistily, že Haas s blížící se novou sezónou přerušil veškeré styky s ruským pilotem a jeho titulárním sponzorem.

Místo něj americký tým povolal zpátky Kevina Magnussena, který strávil rok mimo F1, a dá se říct, že Mick Schumacher tuto současnou dynamiku schvaluje mnohem více než tu předchozí.

„Kevin závodí už tak dlouho. Závodí ve formuli 1 od roku 2014, dokázal závodit ve velmi odlišných typech aut a jsem si jistý, že obrovské zkušenosti mu pomohly se tak rychle adaptovat na monopost Haasu,“ uvedl Němec.

„Je velmi zajímavé sledovat, jak Kevin přistupuje k závodnímu víkendu. Můžeme jeden od druhého těžit z toho, jak se cítí v autě on a jak se cítím já. Sdílíme všechny informace, je to velmi otevřené o tom, jak se auto chová v různých zatáčkách.“

„Pak spojíme naše dojmy a snažíme se, aby auto bylo ve výsledku ještě lepší. Někdy jsem rychlejší já, jindy on. Letos se cítím lépe v pracovním vztahu s druhým jezdcem, funguje to opravdu dobře. A přeskupujeme naše očekávání. Minulý rok jsme museli být šťastní, když jsme se ocitli na 16. místě.“

„V této sezóně můžeme skončit pátí, pokud všechno půjde optimálně,“ dodal Mick Schumacher.

Šéf Haasu Guenther Steiner rozhovoru před závodním víkendem v Austrálii prohlásil, že Mickům vztah s Kevinem přispívá k velmi harmonickému pracovnímu prostředí.

Sdílejte na:
Zavřít