Schumacher byl v šoku po pozorování inženýrů Mercedesu

Schumacher byl v šoku po pozorování inženýrů Mercedesu

Mick Schumacher byl velmi překvapen, když během velkých cen sledoval inženýry německé značky při tvrdé práci. Němec přišel o sedačku ve formuli 1 na konci loňské sezóny, kdy Haas dal přednost jeho krajanovi Nicu Hülkenbergovi.

Mick Schumacher se tak přesunul do rezervní role u Mercedesu, kde pozoruje v garáži Stříbrné šípy a plní povinnosti na simulátoru. Německý pilot přiznal, že úvodní závod letošní sezóny v Bahrajnu mu otevřel oči. Jako pilot během svých dvou let v Haasu jednoduše netušil, kolik komunikace se odehrává v garáži a na druhé straně v sídle týmu, když inženýři diskutují o tom, co se děje na trati.

„Jako pilot obvykle nemáte možnost slyšet, co se děje mezi všemi inženýry, když jste na trati. Takže poslouchat během tréninků je nesmírně zajímavé. Před prvním závodem v Bahrajnu jsem byl docela šokován, nečekal jsem, k jakému množství výměny názorů dojde,“ uvedl syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera.

„Nevíte, o co přicházíte, dokud se toho skutečně nestanete součástí. Na práci s těmito inženýry si cením toho, že vám skutečně naslouchají a na vašem názoru záleží, a z emocionální stránky je to speciální, že mnoho lidí, kteří pro tým pracují nyní, pracovalo zde (v Mercedesu – pozn. red.), když za tým jezdil můj otec (Michael Schumacher – pozn. red.).“

„Také práce s Lewisem (Hamiltonem – pozn. red.) a Georgem (Russelem – pozn. red.) je fascinující. Je to pro mě zajímavé období, protože mám možnost nahlédnout a pracovat s těmito dvěma fantastickými jezdci, což se vám ne vždy podaří. Naučil jsem se hodně o tom, co je důležité, pokud jde o přístup k závodním víkendům – mám pocit, že jsem získal tolik znalostí, které můžu přidat ke svým dovednostem. Nemyslel jsem si, že se toho tolik naučím a získám tak brzy ve své funkci (rezervního jezdce – pozn. red.),“ uvedl dále německý pilot.

Na závěr Mick Schumacher prozradil, proč je pro něj surfování vynikající tréninkovou pomůckou.

„Odjel jsem brzy do Austrálie a surfoval jsem. Neřekl bych, že jsem skvělý surfař, ale musím říci, že jsem si to zamiloval a cítím, že to není jen pro zábavu, ale taká velmi užitečné pro trénink. Dokonce i doma ve Švýcarsku hodně surfuji.“

Sdílejte na:
Zavřít