Sauber mizí z F1, vzniká Alfa Romeo Racing

Sauber mizí z F1, vzniká Alfa Romeo Racing

Alfa Romeo se pro sezónu 2018 stala titulárním partnerem Sauberu, letos pohltí celou identitu. Přesto se továrním týmem nestane.

Propojení Sauberu s Ferrari se v roce 2019 posune o další úroveň výš. Alfa Romeo coby člen skupiny Fiat, jejíž součástí je také právě Ferrari, bude mít od letošní sezóny svůj tým Formule 1.

Alfa Romeo Racing je de facto oživením továrního týmu, který získal první dva tituly v rámci Mistrovství světa Formule 1 v letech 1950 a 1951. Přesto se nebude jednat o ryzí tovární tým.

Závodní stáj totiž i nadále zůstane v rukou managementu Sauberu, tedy nezávislá na značce Alfa Romeo.

Také letošní monoposty, které budou pilotovat Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi, budou zdobeny symbolem čtyřlístku, kterým Alfa Romeo označuje svoje ostré modely.

Šéf týmu Alfa Romeo Racing, Frédéric Vasseur, řekl: „Je mi ctí oznámit, že do Mistrovství světa Formule 1 2019 vstoupíme jako Alfa Romeo Racing.

Po zahájení spolupráce s naším titulárním sponzorem, Alfou Romeo, v roce 2018 tým učinil úžasný pokrok po technické, komerční a sportovní stránce.“

Sauber vstoupil do Formule 1 v roce 1993, částečně pak zmizel v letech 2006 až 2009, kdy se stal továrním týmem BMW. Stáj dokázala bodovat ve všech sezónách s výjimkou protrápeného roku 2014, prvního v současné hybridní éře.

Nedařilo se příliš ani v letech 2016 a 2017, pak ale tým najal Vasseura jako svého šéfa, přišly výraznější investice a těsnější vazby na Ferrari, které nyní skrze Alfu Romeo nadále sílí.

Tým díky použití aktuálních motorů Ferrari a dobrému technickému vývoji obsadil v Poháru konstruktérů v roce 2018 celkové osmé místo a sezónu zakončil, dá se říci, se čtvrtým nejrychlejším vozem v poli.

Sdílejte na:
Zavřít