Sargeant čelí rozhodnutí o své budoucnosti ve Williamsu

Sargeant čelí rozhodnutí o své budoucnosti ve Williamsu

Šéf stáje Williams James Vowles chce vidět další pokrok od Logana Sargeanta v jejich týmu i příští sezónu a žádá tak nováčka, aby si do konce letošního roku zajistil svou budoucnost ve formuli 1.

Přechod z formule 2 do formule 1 nebyl pro absolventa juniorské akademie týmu Williams Logana Sargeanta zrovna hladký a v sezóně, kterou doprovázelo několik zničených monopostů, nezískal ani bod. Vzhledem k tomu, že tlak na amerického nováčka, aby si udržel své místo, roste, šéf stáje Williams James Vowles jasně vyjádřil svou podporu dvaadvacetiletému jezdci ohledně jeho budoucnosti v F1.

Před Velkou cenou Kataru byl Vowles dotázán, zda bude o Sargeantovo budoucnosti pro příští sezónu rozhodnuto po skončení letošní nebo případně už v jejím průběhu. Jeho odpověď byla jasná: „Ne, předpokládám, že to bude do konce sezóny. Myslím, že jsme se již zavázali k tomu, že se vydáme určitým směrem, on má své cíle a bylo by nefér jít proti tomuto rozhodnutí. Takže do konce sezóny.“

Vowles uvedl, že se Sargeantem vedli několik rozhovorů týdně, protože chtějí docílit rychlých, ale hlavně bezchybných závodů. Podle šéfa Williamsu má naštěstí Sargeant talent, co se hrubého tempa týče, protože to je něco, co se nedá naučit. Ale je třeba, aby se odstranily časté chyby a projevovalo zlepšování.

„Měli jsme spolu alespoň jeden rozhovor týdně, ne-li více. Tempo tam je, což je dobře, protože to je něco, co bychom nebyli schopni opravit. Co se ale děje, je to, že když dojde na lámání chleba, jsou tam prvky nedůslednosti, které občas vedou k nehodě. Na Suzuce během Q1 zajel kolo totožné s tím, které zajel Alex (Alexander Albon – pozn. red.), jenže v poslední zatáčce trochu agresivněji použil plyn, a tak havaroval,“ vysvětluje Vowles.

„Aktuálně s ním pracujeme na zlepšování jeho výkonu. Vytáhl to ze dvou sekund od Alexe na desetinu v FP3, v podstatě byl v FP3 rychlejší než Alex, což je přesně ten mindset, který se v tomhle celém procesu snažíme udržet. Máme, a řekl jsem to i veřejně, povinnost investovat do našich nováčků. Dali jsme ho tam a nedali jsme mu skoro žádnou příležitost se vyjezdit. Jsme zvyklí na 30 000 kilometrů, ne 850 kilometrů. Ale to, co chceme vidět, je další pokrok a nyní se soustředíme na to, abychom si udrželi konzistenci, která pak přinese výsledky,“ dodává šéf stáje.

Další příležitost, aby se předvedl, dostane Sargeant na domácí půdě. Příští Velká cena se pojede na okruhu Circuit of The Americas v USA.

Sdílejte na:
Zavřít