Sargeant bude kvůli trhu pilotů v roce 2024 čelit hrozbám

Sargeant bude kvůli trhu pilotů v roce 2024 čelit hrozbám

Loganu Sargeantovi se po svém debutu ve formuli 1 podařilo získat sedačku i na sezónu 2024. Tlak na jeho přetrvání v týmu Williams i v sezóně 2025 ale bude stoupat. Ve formuli 2 se totiž v příští sezóně objeví hned několik talentů.

Logan Sargeant byl v roce 2023 poměrně silně zapojen do diskuzí o místo ve formuli 1, jelikož trh s piloty byl v nedostatku. Přestože šéf týmu Williams James Vowles vždy obhajoval pokrok amerického pilota, zpoždění s oznámením jeho nové smlouvy vyvolalo spekulace. Nakonec byla jeho smlouva prodloužena na další sezónu.

Do budoucna bude jeho dráha více sledována. Na rozdíl od své nováčkovské sezóny tým již nebude tak shovívavý k případným Američanovým chybám. To ale neznamená, že by pilot měl být perfektním již ve své druhé sezóně. Logan Sargeant se k této otázce nedávno vyjádřil a tvrdil, že formule 2 se svými nároky dostatečně nepřibližuje formuli 1.

V letošní sezóně bude k dispozici hned několik pilotů, protože čtrnácti z nynější dvacítky končí smlouva na konci roku 2024. Pokud Williams udělá další krok vpřed nebo se dokonce upevní ve středu pole, mohl by na trhu přilákat řadu pilotů.

Logan Sargeant čelí hrozbám z formule 2

Když vezmeme v úvahu, že na startovním roštu formule 2 se urodilo mnoho mladých talentů, scénář, kdy amerického pilota vystřídá některý z nich, se stává reálnějším. Letošní startovní rošt je potenciálně nejtalentovanější za poslední dobu a obsahuje několik pilotů z akademií a nadějí na úspěch v F1. Tito talentování piloti mohou ovlivnit trh s piloty na sezónu 2025, a v ohrožení je nejen Logan Sargeant, ale i další piloti formule 1.

Největší hrozbou pro Američana může být Kimi Antonelli, který bude letos debutovat ve formuli 2 s týmem PREMA a vytvoří velmi očekávanou týmovou dvojici s Oliverem Bearmanem. Mladý Ital je nesmírně velkou nadějí, a to takové míry, že ho Mercedes povýšil přímo z FRECA do formule 2. Ačkoli se zdá nespravedlivé vkládat taková očekávání do mladíka tak rychle, sedmnáctiletý Kimi Antonelli je bezpochyby perspektivním pilotem.

V tomto kontextu se musí Loganu Sargeantovi dařit. Nemůže si dovolit, aby ho týmový kolega Alexander Albon překonal stejným způsobem jako v sezóně 2023. Za předpokladu, že Alexander Albon bude i nadále vedoucím pilotem týmu, tak americkému pilotovi nezbude nic jiného, než se snažit se mu dorovnat a překonat jej.

První závodní víkendy sezóny 2024 budou rozhodující pro utváření prvních jednání o smlouvách. Trh bude velmi nestabilní a brzké zajištění si místa bude pro mnoho pilotů zásadní.

Sdílejte na:
Zavřít