Sainz s rozhodováním ohledně nové smlouvy nespěchá

Sainz s rozhodováním ohledně nové smlouvy nespěchá

Carlos Sainz je přesvědčen, že je stále čas pro to se rozhodnout, s jakým týmem F1 bude závodit v následujících letech. Chce pečlivě zvážit všechny možnosti, které mu nabízí Mercedes, Red Bull, ale i budoucí stáj Audi.

Carlosu Sainzovi končí smlouva na konci letošní sezóny poté, co se Ferrari rozhodlo nahradit ho Lewisem Hamiltonem pro rok 2025. Stále zvažuje své možnosti a Sauber mu učinil lukrativní nabídku, aby se připojil k týmu, který se od roku 2026 přemění na Audi.

Všeobecně se však předpokládá, že švýcarská automobilka chce od Sainze brzké rozhodnutí, které by mělo padnout do konce tohoto měsíce. Pokud ho Španěl do té doby neudělá, předpokládá se, že Sauber bude uvažovat o jiné možnosti, včetně Estebana Ocona.

Sainz musí zvážit, zda je pro něj v této fázi kariéry volba Sauberu vhodná, protože v Red Bullu a Mercedesu jsou pro příští rok volná místa, která by jistě nabídla větší konkurenci. Stále pravděpodobnější se však zdá, že se Mercedes rozhodne pro Andreu Kimiho Antonelliho, zatímco Red Bull se blíží k tomu, že si ponechá Sergia Pereze i pro další rok.

Sainz zjevně nechce přijít o možnost jezdit v Red Bullu a Mercedesu, ale také nemůže riskovat, že skončí s prázdnou, pokud na ně bude čekat a ztratí šanci na Audi. Situace se zdá být poměrně komplikovaná, ale Sainz před Velkou cenou Monaka prohlásil, že je klidný a necítí, že by mu něco unikalo. „Vím o více věcech, které se dějí v zákulisí,“ řekl. „Máte drby a všechno, ale nebojte se, já nic nevypustím. Chystám se prostě vyložit všechny možnosti na stůl a udělat správné rozhodnutí. Mohu vám jen říct, že jakmile si to rozmyslím, vše se stane velmi rychle. Jde jen o to, abych si dal všechno dohromady a byl si se svou další smlouvou jistý.“

Sainz řekl, že zatím nemá v sobě nic vyřešeno a že si nestanovil časový plán, kdy se rozhodne. „Ještě jsem se nerozhodl,“ přiznal. „Nevím, kde budu závodit příští rok. Nemám stanovené termíny a nevím, jak se stanovují. Ale mohu vám říci, že při tak důležitém rozhodnutí v této fázi mé kariéry chci mít před sebou všechny možnosti, abych se rozhodl správně a dobře si to promyslel. Letos mi bude třicet let a další projekt je projekt, který chci opravdu dotáhnout do konce a uvidíme, jak to půjde. Takže si dám tolik času, kolik budu potřebovat.“

Sdílejte na:
Zavřít