Sainz: Pochybnosti o přestupu k Ferrari mě unavují

Sainz: Pochybnosti o přestupu k Ferrari mě unavují

Španěla letos čeká premiéra ve Ferrari, kde nahradí Sebastiana Vettela. Navzdory všem pochybnostem je Sainz plně odhodlaný s týmem bojovat a mířenou kritiku nechápe.

Carlos Sainz pomohl McLarenu velmi výrazným způsobem k zisku třetího místa v poháru konstruktérů. Objevují se zde proto názory, jestli Španěl přestupu do Maranella nelituje.

Abych byl upřímný, tak nelituji,“ prohlásil Sainz.

Spíše už mě unavují určité negativní názory, že Ferrari na tom bude stejně špatně tento rok, stejně jako v minulém. Ve formuli 1 ale nikdy nevíte, jak se věci vyvinou.

 Zaměřili se na slabiny a v týmu byli velmi sebekritičtí. Zdá se, že pro rok 2021 jsou více připraveni, zlepšení jsme viděli už na konci sezóny.“

Sainz uvedl, že právě zlepšení na konci roku mu zvýšilo sebevědomí.

Vypadá to opravdu dobře. A to jsem to auto ani neřídil, jsem rád, že se posunuli zase o krok kupředu.

Vždy jsem říkal, že jestli je ve formuli 1 tým, který dokáže věci rychle otočit, tak to je právě Ferrari.“

Přestože Sebastian Vettel ani Fernando Alonso nedosáhli za své éry ve Ferrari na titul, tak si Sainz myslí, že už jenom to, že závodili za tento legendární tým je velký úspěch.

Oba získali několik desítek pódií, dobrá nezískali titul, ale rozhodně to neznamená, že odešli s prázdnou. Každý malý kluk, který se chce dostat do formule 1 má sen, že jednou bude tento vůz řídit. A byl to i můj sen, proto moje rozhodnutí bylo správné. Bez ohledu na to, co si ostatní o aktuální formě týmu myslí,“ uzavírá Sainz.

 

Sdílejte na:
Zavřít