S jakou specifikací auta bude Haas závodit v Belgii?

S jakou specifikací auta bude Haas závodit v Belgii?

Americká stáj potvrdila, že nasadí oběma jezdcům specifikaci, která byla použita na voze Kevina Magnussena před letní přestávkou.

Haas má aktuálně 26 bodů a v poháru konstruktérů je na devátém místě. Ve snaze najít ztracenou rychlost dovolil tým Romainu Grosjeanovi nasadit specifikaci monopostu, která byla použita při prvním závodě v Austrálii. Jeho týmový kolega Kevin Magnussen zůstal u nejnovější specifikace auta.

Po prostudování dat Haas potvrdil, že oba monoposty budou mít v Belgii specifikaci, se kterou Kevin Magnussen závodil před letní přestávkou.

„Data ze tří závodů včetně porovnání obou specifikací určila, že Haas VF-19 bude mít v Belgii vylepšený balíček, který byl používán na voze Kevina Magnussena v Německu a Maďarsku,“ prohlásil americký tým.

Vysvětlení rozhodnutí přidal taky šéf týmu Haas Guenther Steiner.

„Ve Spa budeme mít vylepšené auto, které jsme měli v Německu. Naučili jsme se z toho docela dost a zkusili jsme zlepšit monopost výměnou některých komponentů. Oba vozy budou mít stejnou specifikaci a doufejme, že se o nich více naučíme.“

Tyto vylepšení mohou být poslední v letošní sezóně, protože se už Haas zaměřil na vývoj monopostu pro rok 2020.

„Částečně jsme se zaměřili na vývoj auta pro rok 2020. Potřebujeme vědět, s čím přijdeme ve větrném tunelu. S malým vývojem, který děláme pro monopost 2019 a jestli přineseme další vylepšení. To ale ještě nevíme,“ dodal Guenther Steiner

Sdílejte na:
Zavřít