Russell: Sice bez bodů, ale konečně jsem si zazávodil

Russell: Sice bez bodů, ale konečně jsem si zazávodil

George Russell již letos po několikáté ztratil možnost zisku nějakého bodu ze závodu. Naproti tomu je ale rád, že od začátku kariéry ve formuli 1 si konečně s někým zazávodil.

Mladý Brit zažil fantastický víkend, když postoupil do třetí části kvalifikace. Pro Williams se tak stalo po téměř třech letech.

Závod se zpočátku nevyvíjel pro Russella moc dobře, když musel prudce zabrzdit, aby nedošlo ke srážce s Júki Cunodou a propadl se tak až na třinácté místo.

Posledních dvacet kol byla ale jiná písníčka. Russell držel desáté místo zuby nehty před dotírajícím Fernandem Alonsem, který ho nakonec v závěru předjel a připravil tak o cenný bod. Přesto si však Russell závod užil.

Jsem ve formuli 1 už tři roky, ale dneska jsem poprvé s někým pořádně závodil. Jsem rád, že to byl zrovna Fernando,“ směje se Russel.

Měli jsme několik krásných soubojů a myslím, že jsem se oba usilovali o to, abychom neudělali nějakou hloupost. Snažil jsem se jednat s respektem. Pokud je jedinný jezdec, kterého nechcete mít za sebou, tak je to právě Fernando.

Ještě máme před sebou hodně závodů, takže jsem s výsledkem spokojený,“ uzavírá Russell.

Sdílejte na:
Zavřít