Russell: Odchod Hamiltona bude pro tým novým začátkem

Russell: Odchod Hamiltona bude pro tým novým začátkem

George Russell v jednom z posledních rozhovorů sdělil, že odchod Lewise Hamiltona z Mercedesu by mohl být pro Mercedes novou jiskrou. Co ještě britský jezdec prozradil? A jak probíhá vývoj monopostu?

Lewis Hamilton způsobil ve formuli 1 šok už před začátkem letošní sezóny. Od roku 2013 působil v Mercedesu, kde získal šest titulů mistra světa a 82 vítězství, nyní ale cítí, že je čas jít dál. V roce 2025 bude hájit barvy Ferrari.

Od prosince 2021 však Hamilton nepřidal do své sbírky žádné vítězství a Mercedes se spíše trápí. Z pohledu Hamiltona jde o logickou volbu, i když mnoho fanoušků a odborníků, kteří se ve světě formule 1 pohybují, si sedminásobného šampiona nedokáže ve Ferrari představit. Jeho současný týmový kolega však vidí některá pozitiva, která jsou s odchodem britského jezdce ke konkurenci spojena.

„Mým úkolem je porazit týmového kolegu a vytěžit z auta maximum,“ sdělil George Russell. „Pro tým je to nový začátek, tolik lidí tady sdílelo úspěch s Lewisem, ale změna často zažehne novou jiskru pro každého. Bude to tak pro Lewise a zažehne to jiskru i pro nás tady v Mercedesu. Musíte se přizpůsobovat a vyvíjet a my jsme v tomto procesu budování od základů. Je dobře, že nás Lewis opouští teď, než kdyby tak učinil v roce 2021, kdy by to bylo pro celý tým obtížné.“

Mercedes se však v úvodních závodech letošní sezóny potýkal s problémy s rovnováhou a zatím nezaznamenal ani jedno pódium. Russell však zopakoval, že tým chápe, kde se současným vozem udělal chybu, a je optimistický, že se nedávný pokrok ve vývoji brzy projeví ve výsledcích.

„Když se podíváte na data a dáte je do souvislosti s tím, jak se cítíte, pochopíte, proč to loni nebylo dobré a vlastně ani předloni,“ upřesnil. „Problém je v tom, že změn, které jsme provedli, bylo příliš mnoho. Šlo o změnu, která šla správným směrem, ale jeli jsme dál a přestřelili jsme. Ukazuje to, že vždycky existuje nějaký kompromis.“

I přesto je šestadvacetiletý jezdec optimistický. „Máme skvělý tým a připojili se k nám další skvělí lidé, máme zpátky u kormidla Jamese Allisona a ten nenechá nic náhodě.“

Poslední pódiové umístění slavil Mercedes v závěru loňského ročníku, když George Russell obsadil 3. pozici v Abú Zabí. Na vítězství čekají od listopadu 2022, kdy v Brazílii triumfoval také George Russell. Zapíší stříbrné šípy letos pódium? A co vítězství?

Sdílejte na:
Zavřít