Russell: Nechci se Hamiltonovi jen vyrovnat

Russell: Nechci se Hamiltonovi jen vyrovnat

George Russell přiznává, že souboj pouze se svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem by ho v příští sezóně neuspokojil, protože se chce odrazit od „nejtěžší sezóny“ celé své kariéry, a to té letošní.

George Russell strávil tři sezóny u Williamsu, kde začínal na konci startovního pole. V loňském roce přestoupil k Mercedesu a stal se teprve třetím týmovým kolegou, který kdy překonal Lewise Hamiltona.

Po změně pravidel závodění v F1 v roce 2021 a po náročné adaptaci Mercedesu získal Russell v roce 2022 jedinou pole position týmu v Maďarsku a vítězství v závodě v Brazílii. Hamilton však v uplynulé sezóně opět získal před svým méně zkušeným kolegou náskok a v tabulce jezdců skončil o 59 bodů, tedy o pět míst, nad Russellem.

Brit však varoval, že je připraven vynaložit extrémní úsilí, aby se vzpamatoval z náročného roku, a za svůj cíl označil porážku Hamiltona. „Bezpochyby to byla psychicky nejtěžší sezóna, jakou jsem kdy zažil,“ řekl Russell magazínu Motor Sport. „Odrazit se od promarněných příležitostí, ztracených výsledků, chyb. Myslím si, že to je chvíle, kdy na sebe začnete tlačit. Mohl bych klidně sundat nohu z plynu a jet o procento pod limitem a mohl bych tu teď sedět a říct vám, že bych neudělal jedinou chybu. Když jsem prožíval svá mistrovská léta, pravděpodobně jsem na sebe netlačil tolik, jako tlačím teď. Záměrně se snažím posunout dál a dál a nespokojím se jen s tím, že jsem na stejné úrovni jako můj týmový kolega v kvalifikaci nebo v čemkoli jiném. Nebo když jsme byli po celou sezónu 2022 velmi vyrovnaní (s Hamiltonem – pozn. red.). Chci být vepředu. A na to se snažím cílit.“

Přestože se Mercedes dostal na druhé místo v Poháru konstruktérů, poprvé od roku 2011 ukončil sezónu bez vítězství a s výraznou ztrátou 454 bodů na Red Bull. Russell je však optimistický a věří, že rozhodnutí týmu z Brackley realizovat v příští sezóně novou koncepci vozu zajistí, že do roku 2024 vstoupí z konkurenceschopnějším nasazením.

„Myslím, že do příštího roku vstoupíme s čistým štítem,“ řekl v Abú Zabí. „Pozitivní je, že se nedrbeme na hlavě, proč jsme tak daleko za Red Bullem. Na tomto voze vidíme tolik chyb, což dává každému člověku v továrně velkou motivaci a zápal, aby se za těmito problémy hnal a našel jejich řešení, což si myslíme, že bude dobrý krok do příštího roku. Ale samozřejmě očekávám, že Red Bull opět udělá krok vpřed. Ale nepochybuji o tom, že až přijede Bahrajn, budeme v silnější pozici, než jsme byli letos v Bahrajnu,“ dodal Russell na konec.

Sdílejte na:
Zavřít