Russell myslí, že při jízdě na 98% by mohl být rychlejší

Russell myslí, že při jízdě na 98% by mohl být rychlejší

George Russell si myslí, že by mohlo být lepší jet na 98% než na na 100%. Myslí si, že by tím mohl získat z vozu Williams více rychlosti.

Přestože Russell v problémovém autě Williamsu během prvních tří VC zazářil, myslí si, že je zde ještě prostor pro jeho zlepšení.

Navrhl, že jedním ze způsobů by mohla být jízda, která nebude až na limitu, jelikož by neztrácel čas kvůli nepředvídatelnosti vozu.

„V některých aspektech jsem šťastný,“ řekl Russell ohledně práce, kterou odvedl během počátečních podniků letošní sezóny. „Určitě je zde z mojí strany prostor pro zlepšení. Během posledních dvou víkendů jsem neměl optimální kvalifikaci.

Myslím, že ještě musím najít a začít respektovat limity vozu. Někdy budete rychlejší, když pojedete na 98% a ne na 100%. Jsem ve fázi porozumění vozu, bohužel, nemůžeme prostě z vozu získat 100% jelikož se zatáčku od zatáčky chová jinak.“

Russell věří, že on a jeho kolega Robert Kubica zaostávají kvůli nekonzistentnímu chování vozu, věří však, že díky úpravám, které se objeví poprvé během pár následujících závodů, by se mohli v této oblasti zlepšit.

„Vylepšení z hlediska celkového přítlaku jsou normální, takže to není nic zvláštního,“ vysvětlil. „Ale doufáme, že nám to pomůže k zlepšení ovladatelnosti vozů.“

„Myslím, že můžeme získat více než auto, které je ovladatelné a konzistentní v zatáčkách, pomůže nám to ale získat hodně času v jednotlivých kolech.

V tuto chvíli máme s Robertem velký problém s tím, jak auto reaguje pří vjezdu a ve středu zatáčky ve srovnání s výjezdem. Je to v každé fázi velmi odlišné, což ztěžuje řízení.“

Zatímco Russell připouští, že jakákoli dramatická změna ve prospěch Williamsu je v krátkodobém horizontu nepravděpodobná, myslí si, že existuje šance, že tým najde něco, co odemkne větší rychlost.

„Na Baku se opravdu těším, protože jsem zde měl minulý rok skvělý víkend ve Formuli 2, byl to asi můj nejsilnější závod roku. Měli jsem zřejmě vyhrát oba závody a stejně tak jsem vyhrál druhý závod i když jsem startoval z dvanácté pozice.

Máme nějaké drobné změny a doufáme, že pokud budou fungovat podle očekávání, mohlo by to být pozitivní, ale nejsme si 100% jisti.

Doufám, protože máme nějaké velmi špatné vlastnosti a pokud to zlepšíme, zisky v čase na kolo budou větší. Ale v tuto chvíli není nic, co by to naznačovalo.“

Sdílejte na:
Zavřít