Russell: Mercedes musí stále věřit, že se dokáže zlepšit

Russell: Mercedes musí stále věřit, že se dokáže zlepšit

George Russell prohlásil, že Mercedes nesmí přestat věřit, že modernizace, které stáj přináší pro nový monopost na letošní sezónu, jsou do budoucna důvodem výrazného pokroku.

Navzdory obnovenému optimismu, že přepracovaný vůz W15 je zlepšením oproti svým předchůdcům, zažil Mercedes nejhorší úvod sezóny od roku 2011. Německá značka během prvních pěti závodních víkendů v záblescích ukázala svůj potenciál, ale tyto povzbudivé náznaky se v důležitých okamžicích rozplynuly.

Mercedes zaostává o 44 bodů za třetím McLarenem, který se na začátku loňské sezóny potýkal s problémy, než se stal díky modernizaci pravidelným držitelem pódia. Vzhledem k tomu, že Mercedes má tento víkend v Miami představit nové díly, George Russell popsal, jak nedávné události ukázaly, že k oživení týmu stačí jeden vývojový balíček.

„Je dost příkladů, které dokazují, že když auto modernizujete a dostanete ho do té správné polohy, můžete výrazně posílit jeho výkon,“ řekl Russell. „Viděli jsme to u Aston Martinu v zimě 2022, viděli jsme to u McLarenu loni. Musíme tedy stále věřit, že takového skoku můžeme dosáhnout. Ale zároveň vidíme vše realisticky. Víme, že zaostáváme v souboji o první místa v Poháru konstruktérů. Nedaří se nám v kvalifikacích a doháníme to potom v závodech. Snažíme se tyto výkonnostní výkyvy zvládnout, takže tento víkend přivezeme nějaká vylepšení. Myslím, že McLaren a Aston přišli také s modernizací. Takže každý vylepšuje své auto a často se tak zlepšujete stejným tempem.“

Russellův týmový kolega Lewis Hamilton v Číně zajel dobrý výsledek ve sprintu, když obsadil nečekané druhé místo. Ale extrémní změna nastavení ho pak vyřadila v první části kvalifikace na velkou cenu. Sedminásobný mistr světa, který na konci letošní sezóny odejde k Ferrari, doufá, že se díky aktualizacím prodlouží provozní okno vozu W15.

„Tento víkend tu představíme malou modernizaci. Takže se těšíme na vývoj, který přichází, a doufáme, že budeme mít auto v trochu lepším provozním okně. Bezpochyby to bude stále výzva, ale jsem opravdu nadšený, že jsem tady. Počasí je neuvěřitelné. Bude to obtížné, co se týče teplot, degradace pneumatik a podobných věcí, ale my to vítáme,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít