Russell je otevřený komukoliv, kdo ho v týmu doplní

Russell je otevřený komukoliv, kdo ho v týmu doplní

Mercedes zvažuje možnosti, jak zaplnit místo, které po Lewisi Hamiltonovi na konci letošní sezóny vznikne, až se připojí k Ferrari. George Russell prohlašuje, že je otevřený výzvě, kterou mu nabídne ten, koho si Mercedes vybere jako druhého jezdce do týmu pro sezónu 2025 ve formuli 1.

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff zopakoval, že na stole jsou všechny možnosti, ale vyšší pozici v týmu by měl mít George Russell. Po třech sezónách strávených u Williamsu přestoupil Russell v roce 2022 do Mercedesu, kde se mu dařilo a získal své první vítězství v F1 a předčil Hamiltona v poměru 275 ku 240 bodům.

Přestože Brit litoval nevyužitých šancí v minulém období, dokázal se v těžkém začátku roku 2024 pro Mercedes vzchopit a v prvních čtyřech závodech porazit svého slavného týmového kolegu.

V souvislosti se zvěstmi, že by Sebastian Vettel mohl uvažovat o návratu, byl Russell dotázán, zda by u Mercedesu uvítal dalšího několikanásobného šampiona F1. „Ano, Sebastian je skvělý člověk, čtyřnásobný mistr světa. Jeho osobnost na startovním roštu rozhodně chybí,“ odpověděl Russell. „A myslím si, že je důležité, že máme dvacet nejlepších jezdců na světě, kteří všichni bojují o vítězství v závodech a šampionátech. Takže, jak už jsem řekl… Jsem opravdu šťastný a otevřený tomu, aby byl mým týmovým kolegou kdokoli. Ať už je to mistr světa, nebo nováček, nic to nemění na tom, jak si půjdu za svým.“

Vettel se rozhodl odejít z F1 na konci roku 2022, ale několikrát zopakoval, že nevyvrací možný návrat v budoucnu. Vzhledem k tomu, že se stále spekuluje o volném sedadle v Mercedesu, Němec naznačil, že předpoklad konkurenceschopného vozu by ho mohl zlákat k návratu do F1.

Na otázku, zda ho láká sezóna 2025, Vettel pro Sky F1 uvedl: „No, potenciálně ano, protože nemám kde jinde bych jezdil, ale otázka je, jestli to hledám. Myslím, že to záleží na nabídce. Z formule 1 jsem odešel, ne proto, abych se hned vracel, ale také jsem říkal, že člověk nikdy neví. Takže si myslím, že to stále platí. Samozřejmě jsou věci, které mi chybí, což je hlavně ta soutěživost. Ale také věci, které mi nechybí, takže to se nezměnilo. Samozřejmě, že život bez formule 1 je úplně jiný, a to si užívám pořád. Nikdy nevíte, kam vás život zavede, takže mě to možná zavede zpátky za volant, možná ne.“

Vettel sice prozradil, že vedl rozhovory s dlouholetým důvěrníkem Wolffem, ale řešil, že tyto rozhovory nebyly iniciovány kvůli situaci v Mercedesu. „Vedl jsem s ním pár rozhovorů, ale ne přímo o místě. Mluvili jsme zkrátka i o celé situaci,“ dodal.

„Ale mluvil jsem i s ostatními, protože jsem stále v kontaktu. Mám nějaké společné projekty a nápady s F1. Uvidíme, jestli se osvědčí, nebo ne. Takže zůstávám v kontaktu. Nevím, jak to bude dál. Asi to musí být ještě pár telefonátů a rozhovorů, abychom se opravdu dozvěděli trochu víc. Ale určitě je to jedno z nejlepších míst na startovním roštu. Výkonnostně má Mercedes skvělé výsledky, v posledních letech trochu bojuje. Ale když bojujete a jste stále druzí a třetí v Poháru konstruktérů, není to tak, že byste závodili v zemi nikoho.“

Sdílejte na:
Zavřít