Russell chce změnu pravidel během sprintových víkendů

Russell chce změnu pravidel během sprintových víkendů

George Russell volá po tom, aby formule 1 upravila pravidla. Není spokojen s tím, že týmy musí během sprintového víkendu nastavit monopost už v pátek, a poté závodí s tím, co mají. Zároveň sdělil, že pro zaměstnance v továrnách by bylo dobré kromě letní pauzy přidat i zimní přestávku.

V současné době se během sprintových víkendů uplatňuje pravidlo, že týmy mohou nastavit svůj monopost během prvního pátečního tréninku. Poté musí odjet celý víkend se stejným nastavením, pokud tedy nejsou donuceni udělat veliké změny, kvůli kterým by riskovali start z pitlane.

Krásně byla loterie ohledně nastavení vidět v Belgii, kdy se v nedělním závodě trápil McLaren, jelikož předpokládal déšť. Podobně na tom byl Mercedes, který však strategii rozdělil. Russell a Hamilton používali jiné úrovně přítlaku.

„Kolikrát je to opravdu náročné. Stále se mi nelíbí, že nemůžete po prvním tréninku změnit nastavení vozu,“ řekl Russell o současném formátu. „Na jednu stranu to vytváří neznámou, která může být vzrušující. Ale na druhou stranu je to jako byste dali tenistovi raketu před finále Wimbledonu a řekli byste, že tohle je jediné, co má, ať se s tím smíří. A to všechno bez jediného tréninku nebo přípravy. V jiných sportech to takhle opravdu nefunguje. Chápu, proč se to dělá zde ve formuli 1, ale bylo by pěkné, kdybychom mohli v určitém momentu víkendu změny,“ uzavřel Russell.

Nyní si britský jezdec užívá letní přestávku. Je velmi rád, že si mohou všichni z týmu užít pár dní volna a odpočinuli si.

„Myslím, že letní přestávka je pro všechny v tomto sportu opravdu skvělá věc. Všichni jsme tak motivovaní a odhodlaní, a myslím, že každý se sám o sobě cítí tak trochu jako bojovník a chce se prostě prosadit. Ale domnívám se, že každý si uvědomuje, jaký dopad má dvoutýdenní přestávka. Úplně to všechny resetuje, ale také možná přijdou s nějakými novými nápady, jak se zlepšit. Jsem rád, že ji jako sport máme,“ přiznal jezdec Mercedesu.

„A myslím, že se o ní mluví i v zimě. To je samozřejmě spíš pro inženýry a konstruktéry v továrně. Je to brutální sport, neuvěřitelně intenzivní. Myslím, že by to byl asi dobrý doplněk,“ zamyslel se nad novinkami, které by do formule 1 přidal.

Pětadvacetiletý závodník se před letní přestávkou propadl na 6. pozici v Poháru jezdců, za Charlese Leclerca. Monačan má stejný počet bodů, ale víckrát se objevil na pódiu. Russell se letos na stupně vítězů podíval pouze jednou, když v Barceloně obsadil třetí příčku.

Sdílejte na:
Zavřít