Russel nahradí Hamiltona v Mercedesu pro VC Sachíru

Russel nahradí Hamiltona v Mercedesu pro VC Sachíru

George Russell nahradí v Mercedesu tento víkend při Velké ceně Sachíru sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona, díky čemuž by mohl Jack Aitken debutovat ve formuli 1 za Williams.

Hamilton již se sedmým světovým titulem v kapse získal v Bahrajnu páté vítězství v řadě. Bohužel se u něj v pondělí projevily mírné příznaky nemoci covid-19.

Absolvoval dva testy – jedním z nich byl standardní test před závodem – a oba byly pozitivní na covid-19.

To znamená, že Hamilton bude muset poprvé ve své 14sezónní kariéře vynechat závodní víkend formule 1.

Mercedes se jako alternativa pro Hamiltona obrátil na dlouhodobého svěřence George Russella.

Russell byl podporován Mercedesem od svého působení v juniorských formulích, vyhrál tituly v GP3 a formuli 2 a v roce 2019 podepsal tříletou smlouvu s Williamsem.

Dvaceti dvouletý Brit několikrát testoval stroje Mercedesu formule 1, naposledy na loňském konci sezóny v Abú Dhabí.

Naše dlouhodobé partnerství a vztah George k Mercedesu není žádným tajemstvím, a proto jsem potěšen, že George má tuto jedinečnou příležitost připojit se k Mercedesu, současným šampiónům konstruktérů,“ uvedl úřadující šéf Williamsu Simon Roberts.

Usilovně jsme pracovali na tom, aby bylo možné uzavřít dohodu se společností Mercedes, která by mu umožnila tuto fantastickou příležitost. George zůstává i nadále jezdcem Williamsu. Nicméně se těšíme, až se k nám z této zkušenosti vrátí zpátky a přejeme mu úspěšný závod tento víkend.

Russellův dočasný přechod k Mercedesu uvolní místo u Williamsu, které zaplnil Jack Aitken.

Aitken ukončil své působení v Renaultu jako testovací jezdec, aby se připojil k Williamsu pro rok 2020. Během tréninku v Rakousku absolvoval pár kol ve voze FW43 od Williamsu.

Sdílejte na:
Zavřít