Ruce pryč, Russell je náš, říká Williamsová

Ruce pryč, Russell je náš, říká Williamsová

George Russell letos debutoval pro tým Williams, se kterým podepsal tříletou smlouvu. Claire Williamsová, šéfka týmu, s Russellem tedy počítá po celou dobu smluveného kontraktu.

Toto Wolff, šéf Mercedesu, vedl s Claire Williamsovou debatu o 21letém Britovi ve službách Williamsu. Zdá se, že by Russell mohl být dalším z potenciálních kandidátů na sedačku u Mercedesu.

„Řekla jsem Totovi, že s Georgem máme tříletý kontrakt, je v našich plánech do budoucna a nemáme v plánu ho nikomu jen tak prodat,“ řekla médiím Claire Williamsová.

Lewis Hamilton má sedačku jistou, Valtteri Bottas však nikoliv. Finovi rozhodně nepomohla ani nehoda během GP Německa, která ukončila jeho naděje na zisk pódiového umístění. Jedním z adeptů na jeho sedačku je také Esteban Ocon.

„O naší kompletní jezdecké sestavě budeme rozhodovat až v srpnu, což ovšem neznamená, že ji v srpnu také oznámíme.“

Toto Wolff již dříve oznámil, že má v plánu pro Estebana Ocona najít sedačku pro příští rok. Zda to bude u Mercedesu nebo někde jinde, to se zatím neví.

Reálnou možností je právě Williams, pro který kromě Russella jezdí Robert Kubica. Ten v průběhu sezóny na svého mladšího týmového kolegu rychlostně ztrácí, ačkoliv v Německu po penalizacích Alfy Romeo získal první bod.

Sdílejte na:
Zavřít