Roušky nás budou omezovat, zní z Ferrari

Roušky nás budou omezovat, zní z Ferrari

Největší komplikací bude pro mechaniky povinnost nosit roušky, myslí si Ferrari. Zakrývání dýchacích cest je součástí nového anticovidového protokolu, který musí všechny týmy dodržovat.

Letošní sezóna se bude od těch minulých v mnohém lišit. Nejen, že týmy budou vystavovány větším a dosud neznámým výzvám v oblasti cestování, ale musí si zvykat i na nová opatření, která byla zavedena v rámci sociálního distancování.

Nejtěžší bude zvykat si na roušky, tvrdí sportovní ředitel Ferrari Laurent Mekies. S rouškami bude problém především v teplejších destinacích.

„Především pro chlapy z garáže bude největší výzvou nutnost nosit roušky,“ prozradil Mekies v rozhovoru pro Motorsport.com.

„Začínáme si na to zvykat, stává se to běžnou součástí našich životů. U Ferrari to máme povinné, nosíme je jak v továrně, tak v kancelářích.“

„Jedna věc je nosit roušku v kanceláři, něco jiného je nosit roušku v zázemí okruhu, kde je 40 stupňů. Musím vyjádřit respekt všem, kteří jsou na každodenní nošení roušky zvyklí.“

Ferrari dokonce doporučilo svým zaměstnancům absolvovat dechová cvičení, aby se lépe vypořádali s dosud neznámou problematikou.

V garážích budou letos platná velmi přísná pravidla – např. posádky mechaniků jednotlivých jezdců mezi sebou nebudou moci navazovat přímý kontakt, k tomu by mohlo dojít jen ve velmi nutných případech (např. při výměně motoru).

Sdílejte na:
Zavřít