Rok 2021 by měl přinést více dramatických závodů

Mnoho osobností paddocku F1 věří, že v roce 2021 uvidíme vícero divokých a promíchaných závodů, jako byla GP Německa. Podobná nepředvídatelnost se očekává i během suchých závodů.

Letošní GP Německa nabídla mnoho infarktových momentů. Jejímu průběhu napomohl ve značné míře déšť. Ze závodu vypadli favorité jako Valtteri Bottas nebo Charles Leclerc a Lewis Hamilton, lídr šampionátu, se dopustil dvou velkých chyb, a nakonec dojel na devátém místě. Na pódiu pak skončil Daniil Kvjat jezdící pro Toro Rosso.

Šéf Alfy Romeo, Frédéric Vasseur, se nechal slyšet, že závody podobné letošní GP Německa jsou pro rok 2021 „cílem“.

„Pokud se podaří zredukovat rozdíl mezi nejlepšími třemi týmy a zbytkem pole, je možné, že budeme mít závody – neříkám polovinu závodů, ale závody – kde se může stát něco podobného jako se stalo letos v Německu,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro Motorsport.com sympatický šéf Alfy Romeo.

„Bylo by to skvělé pro týmy, diváky a i jezdce, pokud by měli možnost bojovat v top 6. Zatím tuto možnost nemají.“

I Christian Horner byl dotázán, zda můžeme v roce 2021 očekávat závody jako letos na Hockenheimringu.

„Myslím si, že ano. Viděli jsme skvělý závod v Rakousku a také na Silverstonu. Velkou roli v tom všem hrají pneumatiky, pak je důležitá aerodynamika, aby se závodníci mohli těsně pronásledovat a tvrději se sebou soupeřit,“ řekl šéf Red Bullu.

Formule 1 byla velmi tvrdě kritizována po závodě na okruhu La Castellet ve Francii. Naštěstí se před letní přestávkou uskutečnily čtyři závody, které svou zajímavostí strhly diváky ze sedadel. Zda bude napínavá podívaná pokračovat, se dozvíme už tento víkend v Belgii na legendárním Spa-Francorchamps.