Ricciardova výplata v roce 2023 bude jeho nejvyšší

Ricciardova výplata v roce 2023 bude jeho nejvyšší

Australský závodník, Daniel Ricciardo, má v roce 2023 vydělat nejvyšší plat ve své kariéře, přestože nebude ve formuli 1 závodit na plný úvazek. Ricciarda v příštím roce čeká role třetího jezdce u Red Bullu.

Po dvou neuspokojivých sezónách s McLarenem byl Ricciardo vyřazen a nahrazen nováčkem Oscarem Piastrim. Daniel by se rád vrátil na startovní rošt v roce 2024. Pro následující sezónu 2023 se vrátil k Red Bullu jako třetí jezdec.

Australan pomůže Red Bullu vyvinout jejich vůz RB19, se kterým se v příštím roce chystají obhájit své prvenství, a zároveň se bude podílet na komerčních aktivitách týmu.

Podle sportune.fr si Ricciardo za svou roli v Red Bullu vydělá 2 miliony eur (v přepočtu přes 48 milionů korun). Ovšem největší část jeho platu bude stále pocházet z McLarenu. Ricciardova původní smlouva měla být na tři sezóny, ale jelikož se McLaren rozhodl dohodu předčasně ukončit, má nárok na kompenzaci.

Podle zprávy to přijde na 21 milionů eur (přes 508 milionů korun) a v kombinaci s jeho penězi z Red Bullu to bude jeho dosud nevyšší roční výdělek.

Současná situace by však měla být pro McLaren levnější, protože vykoupení Ricciardovy smlouvy a přijmout Piastriho bylo méně než platit Ricciardovu smlouvu, která údajně obsahovala zvýšení platu v roce 2023.

Sdílejte na:
Zavřít