Ricciardo: z nedostatku volných sedaček strach nemám

Ricciardo: z nedostatku volných sedaček strach nemám

I když má Daniel Ricciardo v plánu se v budoucnosti a ideálně hned příští sezonu vrátit na startovní rošt formule 1, to, že pro příští sezonu není dostatek volných závodních sedaček, ho neznepokojuje.

Po dvou náročných sezonach u McLarenu se Ricciardo musel pro letošní rok spokojit s rolí třetího jezdce u Red Bullu.

Třiatřicetiletý pilot byl letos poprvé přítomen v padoku během domovské Velké ceny Austrálie v Melbourne. Během závodního víkendu přiznal, že by se rád brzy vrátil za volant. Doplnil však, že se nechce vrátit na startovní rošt a jezdit za tým, který není konkurenceschopný.

V současné době je jasné, že žádná volná místa nejsou v Red Bullu ani ve Ferrari. A také to zatím vypadá tak, že Lewis Hamilton by měl v Mercedesu pokračovat i po sezoně 2023.

Mezi ostatními týmy by mohlo být místo například v Alfě Romeo nebo v Haasu, nicméně Ricciardo se údajně nedostatku závodních sedaček neobává.

„Nebojím se toho. Vždycky to tak bylo a samozřejmě si uvědomuji, že odejít ze startovního roštu byl risk. Ale myslím, že je očividné, co chci a co ne. Nestojím o úplně každou sedačku,“ řekl Australan v Top Gearu.

„Nechci moji kariéru budovat zase od nuly. Nechci, aby to znělo arogantně, ale tímhle už jsem si prošel a je to za mnou. Nemyslím si, že mě to povzbudí nebo mi dodá druhý dech. Díky tomu jsou místa v lepších týmech ještě vzácnější. Ale vím, že právě tam budu moci podávat ty nejlepší výkony a prosperovat.“

Ricciardo také pracuje na simulátoru a pomáhá při nastavování a vývoji vozu Red Bullu, aby ten mohl pokračovat ve své dominanci. Australan říká, že prostřednictvím simulátoru Red Bullu znovu získal ztracené sebevědomí, které ztratil za několik posledních let.

„První den zpátky v Red Bullu na simulátoru byla ta největší zábava, jakou jsem kdy na simulátoru zažil, což je šílené vzhledem k tomu, že v této fázi mé kariéry to obvykle bývá nuda.“

„Ale můj tehdejší inženýr v Red Bullu Simon Rennie zde nyní provozuje simulátor, takže to bylo, jako bych se vrátil do rutiny roku 2018, a tehdy jsem to miloval. Chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale jakmile se tak stalo, tak to všechno bylo hrozně povědomé. Za den se mi několikanásobně zvedlo sebevědomí.“

Sdílejte na:
Zavřít