Ricciardo vyloučen, MGU-K skokově dodal vyšší výkon

Ricciardo vyloučen, MGU-K skokově dodal vyšší výkon

Renault se bránil tvrzením, že Australan nezískal žádnou měřitelnou výhodu. Nedokázal však vyvrátit provinění vůči znění technických pravidel.

Daniel Ricciardo byl vyloučen z výsledků kvalifikace na Velkou cenu Singapuru, jeho vůz totiž krátkodobě překročil maximální povolený výkon, který smí dodat kinetický motor-generátor.

Jednotka MGU-K smí poskytovat maximálně 120 kW elektrického výkonu, během kvalifikace na okruhu Marina Bay však na Australanově voze došlo kvůli výkonové špičce ke krátkodobému překročení.

Renault se sportovním komisařům snažil prokázat, že Ricciardo nezískal žádnou měřitelnou výhodu, klíčové však je, že nedokázal vyvrátit provinění vůči znění technických pravidel. FIA detaily argumentace nezveřejnila, jelikož se jedná o citlivá data, jejichž zveřejnění by mohlo tým konkurenčně poškodit.

Tým na svém twitteru uvedl, že k překročení došlo během Ricciardova nejpomalejšího kola během Q1 kvůli fluktuaci výkonu při přejezdu přes obrubník, která trvala jednu milisekundu.

Ricciardo se však diskvalifikaci nevyhnul, přijde tak o své osmé místo na startovním roštu. To převezme jeho týmový kolega Nico Hülkenberg. Na deváté místo se posouvá Lando Norris, do první desítky se nyní vejde i Antonio Giovinazzi z Alfy Romeo. Ricciardovi bude umožněno startovat z konce roštu.

Sdílejte na:
Zavřít