Ricciardo: Tým potřebuje větší kroky v roce 2020

Ricciardo: Tým potřebuje větší kroky v roce 2020

Pilot Renaultu Daniel Ricciardo věří, že tým bude muset udělat „větší kroky“, pokud chce dosáhnou svého cíle, kterým je zisk pódiových umístění v roce 2020.

Když se tým v roce 2016 vrátil do Formule 1, Renault stanovil pětiletý plán návratu do popředí tohoto sportu a vloni se tým ukázal jako 4. nejlepší za dominantními třemi.

Ale přestože byly představeny cíle pro rok 2019 a tým přilákal velké jméno v podobě Ricciarda, Renault vstupoval do letní přestávky na 6. místě v Poháru konstruktérů s množstvím neúspěchů a méně než polovinou bodů zákaznického McLarenu.

Ricciardo všechny ujistil, že nelituje odchodu z Red Bullu, který letos dvakrát vyhrál. Přestože řekl, že začátek jeho dvouletého s týmem odpovídá jeho očekáváním, přiznal, že se tým musí nakopnout.

„Nechci říkat, že to bylo v souladu s očekáváními, jelikož jsem samozřejmě doufal ve více, ale věděl jsem, že se tak nestane,“ uvedl Ricciardo.

„Když se podíváme na Kanadu, na kvalifikaci, tak bych řekl, že to v prvních závodech pravděpodobně překonalo naše očekávání, pak tady ale byly závody jako Rakousko, které naše očekávání nenaplnilo.

Takže jsme se houpali mezi, ale teď, v polovině sezóny, bychom si mohli říct: ‚Dobře, musíme si vést lépe, pokud chceme být v roce 2020 na pódiu, musíme začít dělat větší kroky v druhé polovině sezóny.“

 

Sdílejte na:
Zavřít