Ricciardo prozradil svá očekávání na sezónu 2024

Ricciardo prozradil svá očekávání na sezónu 2024

Daniel Ricciardo prozradil, co od svého týmu Visa Cash App RB očekává v letošní sezóně. Podle jeho názoru, by měl být začátek sezóny opatrnější, ale v průběhu roku by se mohla laťka posouvat výš.

Nový název a struktura vedení týmu nejsou jedinými změnami pro RB. V letošní sezóně dojde k užší spolupráci mezi nimi a Red Bullem. Tým z Faenzy pro svůj monopost převzal zadní odpružení Red Bullu, aby se zařadil mezi pravidelně skórující týmy.

Před začátkem letošní sezóny prohlásil Daniel Ricciardo, který v minulém roce nahradil Nycka de Vriese, že RB může usilovat o jeden z pěti nejlepších výsledků. Během předsezónního testování v Bahrajnu dokázal tým předvést dobré výkony, a Australan se během druhého odpoledne dostal na úroveň Landa Norrise a Charlese Leclerca.

Ricciardo ale tvrdí, že se RB musí dostat ze středu pole, a trvá na tom, že má stáj co dělat, aby splnila cíle, které si pro rok 2024 předsevzala. „Na začátku sezóny musíme být opatrní. Cílem letošní sezóny je být v přední části poloviny startovního roštu. Ale řekl bych, že v situaci, ve které momentálně jsme, jde o to být v polovině. Teď si nejsem jistý s tou přední částí, ale určitě je to náš cíl. Vím, že někteří lidé se opravdu těší na náš vstup do sezóny, ale chci být opatrný. Máme dobrý vůz, ale stále je spousta věcí, na kterých musíme pracovat, a u čísel, se kterými jsme do testování přišli, je stále potřeba něco najít.”

Ricciardo věří, že očekávat, že bude VCARB 01 kopií monopostu RB19, se kterým závodil v minulé sezóně Red Bull, je nereálné. „Řekl bych, že lidé byli hodně nadšení. Spoustu fanoušků bylo nadšených. Můj názor je takový, že si mysleli, že budeme jinou verzí vozu RB19 z minulosti. Ale takto to není. Myslím, že to bylo docela vzrušující, ale tak to určitě není. Snažíme se dostat maximum z toho, co máme.”

Bývalý závodník McLarenu také naznačil, že zlepšení RB nebude ve srovnání s jejich konkurenty tak drastické, protože se v minulé sezóně snažili vylepšit svůj monopost až do posledního závodu. „Myslím, že jsme určitě vylepšili vůz z minulého roku. Je to složité, protože jsme do Abú Zabí přinesli vylepšení, takže aktuální monopost porovnáváme s vozem s čerstvými aktualizacemi. Pokud bychom ho srovnávali s vozem, který byl před Abú Zabí, tak by to vypadalo, že jsme udělali velký krok, a je to jen vývoj. Občas hrajeme hry, ale přesto si myslím, že pokud chceme mít jistotu, že se dostaneme do Q3 a top desítky, myslím, že bude třeba ještě trochu hledat.”

Když padl dotaz, zda byl po skončení jízdy při testování v Bahrajnu spokojen s pokrokem RB, odpověděl: „Jsem někde mezi, ale takhle k testování přistupuji. I když dneska uvidíte Carlose Sainze jako prvního, stále je tu spousta otázek. Je to palivem? Je to motorem? V jakou denní dobu? Takže prostě nikdy nevíte. Myslím, že bez ohledu na to, kde jsme v časových tabulkách, držíme se někde uprostřed. Jsem si vědom toho, že příští týden nebudeme startovat z pole position, ale rád bych si myslel, že jsme někde ve středu roštu. Samozřejmě, že pokud se nám na začátku sezóny podaří dostat do Q3 a v neděli se umístíme na bodech, bude to dobrý začátek roku. Jestli se nám to příští týden podaří, nebo ne, ukáže čas. Ale myslím, že to je jen začátek, jak bude sezóna pokračovat, a my se naučíme více o svém voze a spolupráci s mnoha novými zaměstnanci, myslím, že právě tam můžeme začít posouvat laťku trochu výš.”

Sdílejte na:
Zavřít