Ricciardo přiznal, že přemýšlel nad odchodem z formule 1

Ricciardo přiznal, že přemýšlel nad odchodem z formule 1

Daniel Ricciardo přiznal, že se po sezóně 2022 rozhodoval „50 na 50“, zda odejde z formule 1, nebo zůstane a pokusí se získat sedačku u nějakého týmu. Jak hodnotí svou sezónu u AlphaTauri a jak se vyjádřil se ke svému loňskému tvrzení, že by usedl jen do monopostu, který bojuje v čele?

Nynějšímu jezdci AlphaTauri byla před rokem vypovězena smlouva s McLarenem rok před jejím vypršením, čímž se otevřela cesta jinému Australanovi, Oscaru Piastrimu. Ricciardo tak zůstal bez sedačky pro sezónu 2023 a prozradil, že v tomto náročném období nejistoty uvažoval o odchodu ze sportu.

Když se však naskytla příležitost nahradit Nycka de Vriese v sesterském týmu Red Bullu, jezdec s přezdívkou Honey Badger přiznal, že se cítil jako nový člověk.

„Když jsem tu seděl před rokem, říkal jsem si: ‚Mohl by to být můj poslední závod?‘ Nepřeháním, když to říkám. Opravdu jsem to nevěděl. Upřímně jsem si myslel, že je to padesát na padesát. Takže mít takový rok, jaký jsem měl, a zapomenout na ruku (zranění – pozn. red.). Prostě se cítím tak trochu jako znovuzrozený. Cítím se znovu nabitý energií a rozhodně jsem chytil druhý dech,“ řekl australský pilot.

Ricciardo se také zamyslel nad tím, jak mu prospělo volno, i když si to původně nemyslel.

„Kdybych letos vůbec nezávodil, kdybych měl celých 12 měsíců volno, myslím, že by to nebyl žádný problém. Protože právě ta síla odpočinku pro mě byla opravdu, ale opravdu přínosná a hodně mi to dalo. Naštěstí jsem toho za těch šest měsíců našel dost. Kdybyste se mě v lednu zeptali: ‚Dobře, naskočíš do AlphaTauri v Budapešti? Jak se cítíš?‘ Řekl bych ‚no, asi nejsem připravený, potřebuji více času‘. Ale pak už to dávalo mnohem větší smysl. Řídit auta je znovu zábava, a i když jsem se kvalifikoval čtrnáctý nebo tak nějak, pořád to byla jen zábava,“ dodal vítěz osmi velkých cen.

Ricciardovy výkony v sezóně 2023

Australan skončil v sezóně 2023 v šampionátu jezdců formule 1 na 17. místě, což bylo zapříčiněno tím, že závodit začal až od VC Maďarska a zraněním ruky z tréninku při VC Nizozemska, které ho na několik měsíců vyřadilo ze závodů.

Navzdory Ricciardovu dřívějšímu prohlášení, že by o návratu do královny motorsportu neuvažoval, pokud by nejezdil na špici, tak nyní vyjadřuje vděčnost za příležitost znovu usednout se za volant.

„Opravdu jsem chtěl přemýšlet, jen abych měl trochu nadhledu, když jsem měl volno. Není to tak, že by moje radost ze sportu neměla být založena na výsledcích, ale nemusí to být pokaždé jen o vítězství. Myslím, že právě tam jsem se dostal na takové místo, kde jsem byl naprosto šťastný a spokojený, v té době jsem jezdil za tým, který byl na 10. místě v Poháru konstruktérů. Loni jsem si říkal, že nechci naskočit zpátky do auta, pokud bude bojovat na konci pole, ale pomalu mi to začalo dávat čím dál větší smysl,“ doplnil pilot AlphaTauri.

Sdílejte na:
Zavřít