Ricciardo: Poháry by měly vypadat lépe

Ricciardo: Poháry by měly vypadat lépe

Daniel Ricciardo se přidal ke vzrůstajícímu počtu jezdců, kteří volají po změně, po které by se ve Formuli 1 nepoužívaly loga sponzorů jako trofeje.

Mezi jezdce, kteří si dříve kritizovali trofeje, patří Lewis Hamilton, Sebastian Vettel a Max Verstappen. Na otázku, jaký má na to pohled, Ricciardo řekl, že souhlasí.

„Výhra je výhra a v ten moment je vám jedno, jak trofej vypadá,“ řekl.

„Ale myslím, že když se po roce nebo po 10 letech podíváte do vitríny, bylo by lepší v ní vidět něco skvělé. Bylo by to lepší, než vidět, jak řekl Seb, hvězdu Heinekenu nebo něco podobného.“

Vettel kritizoval trofeje tvarované ve tvaru sponzorské hvězdy poté, co byly předány během VC Mexika. Ricciardo chce, aby promotěři použili design, který by reprezentoval místní dědictví nebo kulturu.

„V Mexiku jsme všichni obdrželi láhev tequily, která vypadala jako kus umění,“ řekl. „Celé byly ručně malované. Myslím, že reprezentují historii a kulturu Mexika. Mohli by udělat něco neskutečného, pokud by to nechali na místních, na zemi, ne na sponzorech. Je zde hodně místa pro přizpůsobení, ke vzniku ikoničtějších a speciálnějších trofejí.“

Sdílejte na:
Zavřít