Ricciardo není spokojen se svou kvalifikací v Bahrajnu

Ricciardo není spokojen se svou kvalifikací v Bahrajnu

Daniel Ricciardo není spokojen se svými výsledky v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu. Do závodu se kvalifikoval na čtrnáctém místě. Myslí si ale, že v závodě se mu podaří probojovat na bodované pozice.

Od týmu RB se očekávalo, že do sezóny 2024 vstoupí silně. Stavěli na dobrých základech z konce minulé sezóny a pomoci jim měla i užší spolupráce s Red Bullem. Oba vozy se probojovaly do Q2, do Q3 však nepostoupil ani jeden, a zatímco Daniel Ricciardo se kvalifikoval na čtrnáctém místě, Júki Cunoda se kvalifikoval na místo jedenácté.

Cunodovi chybělo pouhých 0.007 s. Ricciardo měl však se ztrátou 1.5 desetiny větší problémy a uznal, že z vozu nedokázal dostat optimální kolo.

Jsem zklamaný, že jsem to nedal dohromady, protože od toho je kvalifikace. A tam to člověk musí dát dohromady, protože na tom záleží, takže jsem na sebe trochu naštvaný. Nejel jsem hrozně nebo tak, ale nikdy jsem nepřekročil cílovou čáru a řekl si, jo, to bylo čisté kolo. Na trati byly vždy úseky, kde jsem věděl, že tam je více času k získání, ale nikdy jsem to nedokázal dát dohromady. I když jsem se trochu zlepšil, tak v další zatáčce jsem to trochu ztratil,“ přiznal zklamaný Australan.

Ale když si vezmete Júkiho na jedenáctém místě, cítili jsme, že kdybychom dali dohromady skvělé kolo, je možné dostat se do Q3. Ale jinak jsme nějak na dvanácté pozici, tam někde si myslím, že jsme.“

Přesto ale Ricciardo věří, že se mu s jeho týmovým kolegou podaří v závodě dostat do první desítky.

Ano, myslím, že to stále můžeme dokázat. Všichni jsou si blízko, takže je o co hrát. Pokud bude stačit mít v závodě nějakou desetinu navíc, abychom lépe zvládali pneumatiky, pak určitě můžeme bojovat o body. Na delších úsecích jsme si nevedli vůbec špatně, takže máme určitý optimismus, že se možná probojujeme dopředu. A je to první závod, stát se může cokoliv. Někteří vepředu se třeba trochu rozvášní…“

Sdílejte na:
Zavřít