Ricciardo klesne na startu Velké ceny Španělska

Ricciardo klesne na startu Velké ceny Španělska

Daniel Ricciardo obdržel penalizaci, kvůli které klesne na startu příští Velké ceny o 3 místa. Důvodem je nacouvání do Daniila Kvjata.

Během závodu se Ricciardo snažil dostat přes Kvjata. Ve třetí zatáčce na něj zaútočil s pokusem získat desátou pozici, Ricciardo ale špatně odhadl manévr a dostal se do únikové zóny.

Poté, co zatočil, vytlačil Kvjata a ten také skončil v únikové zóně, hned za vozem Renaultu.

Ve spěchu Ricciardo začal couvat a zasáhl vůz Daniila Kvjata, jelikož o něm nevěděl. Tento náraz způsobil poškození podlahy Kvjatova vozu a oba jezdci museli odstoupit.

FIA posoudila, že australský jezdec je vinen ze způsobení nehody a udělila mu three-place grid penalizaci pro Velkou cenu Španělska. Mimo to dostal i dva trestné body.

Ricciardo se Kvjatovi po závodě omluvil za to, co se stalo a vysvětlil, že kvůli panice dostat se rychle zpět na trať se nepodíval za sebe.

„Necítím se dobře o tom, co se stalo,“ řekl Ricciardo. „V ten moment to pro nás vypadalo dobře. Měli jsme dobré tempo a začali jsme je stahovat.“

„Viděl jsem tam mezeru a musel jsem to zkusit. Vždycky je to těsné ve třetí zatáčce a cítil jsem, že mám povinnost to tam pustit. Poté jsem cítil zablokování kol a minul jsem zatáčku.

V okamžiku, kdy jsem vjel do únikové zóny, měl jsem pocit naléhavosti a paniky. Snažil jsem se minimalizovat škody a ztrátu času.

Zařadil jsem zpátečku a rozjel se. Popravdě jsem nevěděl, že je za mnou. Myslím, že kvůli naléhavosti jsem se nepodíval.“

Sdílejte na:
Zavřít