Ricciardo chystá nevšední design přilby

Ricciardo chystá nevšední design přilby

Daniel Ricciardo prozradil, že jej v letošní sezoně uvidíme závodit s novým designem přilby. Ten má být podle Australanových slov „osobitý“ a „umělecký“.

Během předsezonních testů v Barceloně jsme Daniela Ricciarda mohli vidět v pestrobarevné přilbě s nápisem „test“. Jak již ale tento text napovídal, jednalo se pouze o variantu pro testování a nová posila Renaultu potvrdila, že do závodů hodlá vyrukovat s odlišným designem přilby. Ten podle Ricciardových slov nebude ničím tradičním a typickým.

„Tato přilba (testovací) byla tak trochu maskovací, byl to tedy testovací koncept, pokud to chcete nějak nazvat. Spolupracuji ale s jistým australským výtvarníkem. Pracuje na tom již pár měsíců. Odhaleno to bude v Melbourne, ale bude to rozhodně odlišné. Nebude to nic tradičního a typického s kruhy a s čarami, které nic neznamenají. Snažím se vyhnout typickým helmách současnosti, takže to bude osobité. Bude to tak trochu umělecké v moderním stylu,“ uvedl vítěz sedmi velkých cen pro Motorsport.com.

Australan dále vyjádřil svou radost ze skutečnosti, že zahájí sezonu a zároveň své nové angažmá na domácí půdě.

„Odstartovat sezonu doma je něco úžasného. Je to vzrušení navíc. Jsem v Austrálii rád, tečka. Je to krásná země. Od Abú Zabí jsme měli docela velkou přestávku. Byla to dlouhá doba, co jsme skutečně nezávodili, takže závodit na domácí půdě je super. A přijet sem s novým týmem, to je další trocha vzrušení navíc. Myslím, že pro start je to dobré.“

Do Renaultu Ricciardo v letošním roce zamířil po pěti sezonách strávených v barvách Red Bullu. V minulosti jsme rodáka z Perthu mohli v královně motorsportu vidět i v juniorce „rudých býků“ Toro Rosso (2012-2013) a ještě předtím také v dnes již neexistujícím týmu HRT, se kterým získal roku 2011 své první zkušenosti mezi elitou.

 

 

Sdílejte na:
Zavřít