Ricciardo chce letos lepší rozjezd. Plánuje team building

Ricciardo chce letos lepší rozjezd. Plánuje team building

Australan je spokojený se vztahy uvnitř týmu, před sezónou 2020 se však chce postarat, aby se tým ještě více stmelil a nastartoval.

Daniel Ricciardo chce do letošních předsezónních testů vstoupit v mnohem lepší formě než v loňském roce, kdy se aklimatizoval na nové prostředí u Renaultu. Plánuje proto strávit více času v továrně a podniknout se svými kolegy více společných aktivit.

„Mám pár nápadů, které věci dělat víc nebo lépe,“ řekl. „Myslím, že jsem se do týmu integroval dobře, ale když se ohlédnu, říkám si, ‚šlo by to líp‘. Chtěl bych být o něco více přítomný, ještě než začne sezóna, ještě před testy, mám ale také pár nápadů na věci, které můžeme dělat společně jako tým, abychom se před sezónou nastartovali.

Nejen technicky, ale jako týmová jednotka, chtěl bych přijet do Barcelony (na testy) s pocitem, že už jsme rozjetí, ještě než sezóna začne.

Nazvěme to team building a další aktivity,“ pokračuje. „Důležité je, (že chci) strávit více času s týmem. I mimo závodní okruhy. Na okruhu se i u Cyrila (Abiteboula, šéfa týmu) někdy stane, že si řekneme jen ‚ahoj‘ a to je za celý víkend všechno, protože jsme zaneprázdnění. Není to na okruhu vždycky kvalitní čas.

Cítím, že by chtělo posunout tento vztah na novou úroveň, strávit nějaký čas mimo okruh je dobré. Mít prostě ten pocit, i kluci v týmu, že se všichni známe o trošku lépe, budou pak jeden kvůli druhému chtít pracovat o něco tvrději.“

Sdílejte na:
Zavřít