Ricciardo chce do Red Bullu návrat jako z pohádky

Ricciardo chce do Red Bullu návrat jako z pohádky

Daniel Ricciardo prohlásil, že by rád ukončil svou kariéru ve formuli 1 v týmu Red Bull. Za tým závodil mezi lety 2014 a 2018 a momentálně zde působí jako třetí pilot.

Daniel Ricciardo momentálně figuruje jako třetí pilot ve stáji Red Bull. S týmem má dlouhou historii – byl součástí jeho juniorského programu a poté mezi lety 2012 a 2013 závodil pro jeho sesterskou stáj, Toro Rosso. Od roku 2014 do roku 2018 závodil za přední tým Red Bullu. Během své kariéry s nimi vyhrál osm závodů. Poté působil za Renault a McLaren, odkud se vrátil do rodiny Red Bullu jako třetí pilot.

V rozhovoru pro ESPN Ricciardo prohlásil, že touží po tom vrátit se do týmu a závodit. „Bylo by to jako v pohádce. Upřímně, kdyby mohlo být po mém, byl by to pohádkový konec, kdybych zakončil svou kariéru tady. Ale uvidíme. Pravděpodobně se budu muset trochu vypracovat nahoru, ale je příjemné být zase tady,“ 

Okamžitý návrat do Red Bullu je ale nepravděpodobný. Sergiu Pérezovi vyprší smlouva nejdříve v roce 2024, a Max Verstappen ji má až do roku 2028. Sergio Pérez má za sebou ale náročnou sérii závodů a momentálně zaostává za Maxem Verstappenem o 69 bodů.

Podle ESPN se Daniel Ricciardo, aby se připravil na návrat do Red Bullu, nebrání tomu závodit příští rok za AlphaTauri (dříve Toro Rosso). Tam momentálně závodí Júki Cunoda a Nyck De Vries, který tam má ale kvůli svým potížím s výkonem nejspíše nejistou budoucnost.

Sdílejte na:
Zavřít