Ricciardo by měl s VCARBem pokračovat i v roce 2025

Ricciardo by měl s VCARBem pokračovat i v roce 2025

V zákulisí formule 1 se připravuje hned několik jezdeckých přesunů. Daniel Ricciardo by však měl být v klidu. Proslýchá se, že s ním VCARB počítá i v následujícím roce, a to i když jsou jeho výsledky mnohem horší, než předvádí Júki Cunoda.

Australský jezdec se do formule 1 vrátil v loňském ročníku, když po nepřesvědčivých výkonech skončil Nyck de Vries. Ricciardův návrat měl být odrazovým můstkem směrem k sedačce v Red Bullu. Christian Horner i další přední představitelé týmu v Ricciardovi viděli naději, že by se mohl stát konkurenceschopným týmovým kolegou Maxe Verstappena.

Během jednoho roku se však situace trošku změnila. Na jedné straně Sergio Pérez stále nepředvádí výkony na požadované úrovni. Mexičanovi nepřidávají ani dotahující soupeři z Ferrari a McLarenu, kteří se během posledních závodů umístili před ním. Pozitivní nejsou především jeho výkony v kvalifikaci, které jsou pro konečné umístění ve velkých cenách klíčové. Ani v závodech to však není žádná sláva.

Teoreticky by tyto podmínky byly ideální pro to, aby se Australan přihlásil jako kandidát na druhou sedačku Red Bullu. Ani jeho forma není nikterak oslnivá. Je pomalejší než jeho týmový kolega Júki Cunoda, který poměrně pravidelně sbírá bodovaná umístění.

Po prvních závodech rodák z Perthu naznačoval, že je s jeho monopostem něco špatně. Po osmi závodních víkendech se však zdá, že Cunoda je jednoduše letos lepším jezdcem. Stejně to však vypadá, že je Ricciardo ve VCARBu spokojený, i když setrvání s týmem sídlícím ve Faenze není jeho hlavním cílem, měl by mít sedačku na příští rok téměř jistou. Nadále doufá, že je schopen podávat výkony na nejvyšší úrovni bez ohledu na své momentální výsledky.

Má se za to, že Christian Horner 34letého jezdce v týmu stále chce, i když Helmut Marko by raději dal příležitost někomu jinému. O talenty, kterým by úřadující šampioni mohli dát šanci, není nouze. Liam Lawson a Ayumu Iwasa patří mezi ty největší kandidáty. Prozatím si však vedoucí pracovníci Red Bullu i VCARBu chtějí Ricciarda ponechat. Z různých důvodů, včetně těch marketingových, je Ricciardovo místo na startovním roštu prozatím bezpečné.

Sdílejte na:
Zavřít