Renault představil vůz pro rok 2019

Renault představil vůz pro rok 2019

Francouzský tovární tým v úterý odhalil svůj monopost pro letošní sezónu Formule 1. Oficiálními piloty budou Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo.

Renault odhalil veřejnosti svůj RS19, vůz Formule 1 pro sezónu 2019, od nějž si slibuje snížení ztráty na trio vedoucích týmů, tedy Mercedes, Ferrari a Red Bull.

Pilotem týmu zůstává Nico Hülkenberg, jeho novým partnerem však bude Daniel Ricciardo, který se v loňském roce rozhodl pro odchod ze stáje z Milton Keynesu, když projevil důvěru v pokračující progres, měnící se infrastrukturu a rozrůstající se zázemí Renaultu, který se snaží stále silněji těžit ze své pozice továrního týmu.

Prezentace nového vozu je však zatím jen částečná, jedná se totiž stále ještě o šasi z roku 2019, pouze doplněné o aerodynamické prvky výrazně odkazující na změnu pravidel pro letošní ročník. Má tedy nová přítlačná křídla či deflektory.

Tým mezitím nadále tvrdě pracuje na vývoji letošního monopostu a snaží se oddálit nutnost poslat díly do výroby na nejzazší možný moment, aby stihl předsezónní testy začínající příští týden v Barceloně.

renault_f1_launch_2019
renault_f1_launch_2019
renault_f1_launch_2019

Sdílejte na:
Zavřít