Renault byl při výběru pneumatik agresivní

Renault byl při výběru pneumatik agresivní

Dodavatel pneumatik pro Formuli 1 Pirelli odhalil týmové volby pneumatik pro Velkou cenu Velké Británie. Renault zvolil nejagresivnější přístup.

Francouzský tým bude mít k dispozici 10 sad rudě označených pneumatik, které na Silverstonu bude zastupovat směs C3. Výběr je stejný u obou jezdců, tedy Daniela Ricciarda a Nica Hülkenberga.

Žádný jiný tým si nevybral tolik měkkých sad, přesto je měkká sada oblíbenou volbou. Mezi týmy, které sází na směs C3 nechybí ani týmy ze špice startovního pole, které zastupuje Ferrari a Red Bull. Oba týmy budou mít 9 měkkých sad.

Mercedes a McLaren budou mít po 8 sadách, Williams si vybral nejméně měkkých pneumatik ze startovního roštu, konkrétně 7 sad. Žádný tým taky nezvolil rozdílný počet měkkých sad mezi svými jezdci.

Daniel Ricciardo bude mít k dispozici pouze jednu sadu pneumatik se směsí C2. Týmový kolega Nico Hülkenberg bude mít o jednu sadu navíc a to na úkor tvrdých pneumatik.

 

 

Tvrdé pneumatiky bude zastupovat směs C1, která se letos během závodního víkendu objeví potřetí. V předešlých případech se tak stalo během VC Bahrajnu a Španělska.

Pouze Ricciaro, jezdec Williamsu Robert Kubica a jezdecké duo Racing Pointu Sergio Pérez a Lance Stroll budou mít k dispozici více než jednu sadu C1.

Silverstone prošel před letošními závody Formule 1 a MotoGP úpravou povrchu.

„Bylo to hotové, když jsme zde byli, což bylo pár dní zpět,“ řekl ohledně změny povrchu závodní ředitel FIA Michael Masi. „Několik lidí z FIA se zde bylo před pár týdny podívat, aby se podívali na odvedenou práci.

Z obrázků jsem viděl, že vše co se měnilo, bylo provedeno podle velmi, velmi vysokých standardů. Manažer trati Stuart Pringle řekl, že během 30 let, během kterých tam pracuje, byl povrch měněn třikrát, dvakrát během posledních let a doufá, že to bylo naposled do doby, než zde skončí.“

Sdílejte na:
Zavřít