Red Bull: „Uzavření“ legality motorů je nesmírně důležité

Red Bull: „Uzavření“ legality motorů je nesmírně důležité

Red Bull říká, že objasnění FIA ohledně legality motorů, u kterých se objevily pochyby, bude velmi důležité, aby v roce 2020 byly rovné podmínky.

Na základě žádosti týmů, které žádaly objasnění pravidel, vydal řídicí orgán na konci sezóny mnoho technických směrnic, které vysvětlovaly, co týmy mohou a co ne.

Uprostřed intenzivního zkoumání toho, jak Ferrari v druhé polovině sezóny využilo značnou mocenskou výhodu, zkoumali soupeři potenciální šedé oblasti v pravidlech.

Zatímco Ferrari nebylo nikdy shledáno, že by udělalo cokoli proti předpisům, a trvalo na tom, že ho vyjasnění nepřinutí změnit nic na svojí pohonné jednotce, týmy směrnice FIA přivítaly.

A pro Red Bull, který se chce se svým partnerem Hondou dostat na vrchol, je fakt, že došlo k vyjasnění, co je a není povoleno, masivní podporou.

Christian Horner o situaci o motorech řekl: „Aspekt pohonné jednotky vozu je neuvěřitelně složitá soustava. A myslím, že FIA nemá odborné znalosti o tom, co týmy vyvinuly.

Myslím, že to, co bylo vyjasněno, je zámek v různých oblastech, který se zaměřuje spíše na to, co se děje, než na pohled za nás.

A pro nás bylo nesmírně důležité mít absolutní jasnost do sezóny 2020.

Sdílejte na:
Zavřít