Red Bull přiveze “nepatrné“ upgrady, řekl Christian Horner

Red Bull přiveze “nepatrné“ upgrady, řekl Christian Horner

Závod ve Španělsku typicky znamená, že začíná evropská část sezóny Formule 1. Většina týmů nasadí první významné vylepšení, ale Red Bull podle svého šéfa Christiana Hornera přiveze pouze nepatrné upgrady.

Red Bull je třetí v šampionátu konstruktérů a pro nadcházející závod ve Španělsku na rozdíl od konkurence přiveze pouze malá vylepšení.

„Jsou to poměrně nepatrné vylepšení. Je to v podstatě evoluce, takže jako obvykle upgrade předního a zadního křídla. Ale jak říkám, je to spíše evoluce než revoluce,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

„Náš vývoj je soustředěn na různé aspekty jako vyvážení auta, degradace pneumatik a podobné věci. Máme tady dobrou životnost pneumatik, ale menší problémy se zahříváním. Je to vždycky o tom najít kompromis.“

Navzdory silnému startu do sezóny 2019 Christian Horner uvedl, že tým se těší na evropské tratě, které budou více sedět jejich autu.

„Myslím, že jsme od začátku roku zmenšili ztrátu. V Melbourne jsme byli silní a Max tlačil celý závod na Lewise. Bahrajn byl pro nás těžký, ale odhalili jsme některé věci a dokázali jsme je vylepšit. Následně Čína byla dobrá pro nás, a dokonce i Baku, které jak víte z historie nikdy nebylo naší silnou stránkou – takže se těším na Evropu. Snad nám následující okruhy budou sedět,“ dodal Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít