Red Bull je připravený nejlépe od roku 2013

Red Bull je připravený nejlépe od roku 2013

Únorové předsezónní testy se Red Bullu vydařily. Podle šéfa týmu Christiana Hornera jsou červení býci připravení nejlépe od roku 2013, kdy naposledy slavili jezdecký a konstruktérský titul.

Z předsezónních testů je vždy těžké číst, ale základní obrázek si divák udělat může. Mercedes letos v Barceloně doslova létal, Valtteri Bottas zajel nejrychlejší čas testů. Druhý nejrychlejší byl ovšem Max Verstappen na Red Bullu.

Verstappenova ztráta sice činila přes půl sekundy, obecně se ale zdál být nový monopost RB16 silným konkurentem stříbrných šípů. Navíc svůj čas zajel na pneumatikách specifikace C4, což je druhá nejměkčí varianta.

Ferrari se v předsezónních testech nebývale trápilo a šéf stáje Mattia Binotto si nedělá žádné iluze. Podle něj jsou Red Bull a Mercedes značně rychlejší.

Sezóna započne dvojicí závodů v Rakousku na domácí trati Red Bullu. Max Verstappen zde v předchozích dvou letech zvítězil, Mercedes se trápil nejen s rychlostí, ale i se spolehlivostí.

„Bude to zajímavý rok, bude hodně napjatý,“ prozradil Christian Horner v rozhovoru pro Motorsport.com. „Závody budou časté a rychlé.“

„Mám pocit, že jsme na sezónu lépe připraveni než vloni, dokonce bych i řekl, že nejlépe od roku 2013. Pokud bychom hovořili jen o hybridní éře, byl tento rok zatím nejlepší.“

„Bude to náš druhý rok s Hondou, mnohem více s nimi spolupracujeme, jsou součástí našeho týmu. Jsme opravdu natěšení – natěšení závodit.“

Red Bull byl jediným z vedoucích tří týmů, který před červencovým startem sezóny vyjel s letošním monopostem. Během filmovacího dne se v něm svezl Alexander Albon. Max Verstappen se na testy z restriktivních důvodů nedostavil.

„Bylo pro nás přínosné otestovat nové procedury, které zahrnují povinné nošení ochranných pomůcek,“ dodává Horner. „Bylo důležité, aby si tým připomněl nějaké základy – pit stopy a další věci, abychom rozpohybovali ztuhlé svalstvo.“

Už pozítří se jezdci zúčastní prvního volného tréninku. Max Verstappen se ve voze sveze poprvé od únorových předsezónních testů.

„Nechtěli jsme Maxe nechat v karanténě, rozhodnutí (o jeho neúčasti v červnovém testu) padlo už dávno. Výhoda těch 50 km, které by mohl s letošním vozem absolvovat, by nepřinesla dostatek ovoce, takže jsme ho nechali doma.“

„Byla to dobrá rozcvička. Bylo dobré zase vidět auto na trati a také chlapi, kteří opět stáhli zastávku v boxech pod dvě vteřiny,“ zakončil Horner.

Sdílejte na:
Zavřít