Red Bull: Gasly jel „jako jiný jezdec“

Red Bull: Gasly jel „jako jiný jezdec“

Pierre Gasly byl „jako jiný jezdec“ během Velké ceny Velké Británie, tvrdí jeho šéf týmu Red Bull Christian Horner.

Francouzský jezdec zažíval složitý úvod sezóny a na základě jeho špatných výkonu se začaly šířit spekulace, že pokud by se nezlepšil, mohl by být nahrazen, ty ale šéf týmu vyvrátil se slovy, že pouze potřebuje restart.

Ale po změně přístupu k závodním víkendům a použití jiného konceptu nastavení vozu zažil na Silverstonu Gasly nejlepší víkend sezóny, obsadil 4. místo.

Pro Hornera, který věřil, že se Gasly dokáže zlepšit, byl výkon krokem dopředu oproti Gaslyho špatnému úsilí během VC Rakouska.

„Myslím, že Pierre odváděl celý víkend skvělou práci,“ řekl Horner. „Myslím, že otočil stránku z Rakouska, kde se trápil a myslím, že přijel sem, soustředil se pouze na svou práci a ne na to, co dělá jeho týmový kolega a vrátil se k základům, celý víkend byl jako jiný jezdec.

Od prvního tréninku byl konkurenceschopný. Vycházel z toho v druhém tréninku a ve všech třech částech kvalifikace byl konkurenceschopným, stejně tak během závodu.

V závodě se dostal přes Vettela a bojoval velmi tvrdě s Leclercem a myslím, že jel velmi dobře.“

Na otázku, zda za zlepšením stojí nové nastavení vozu, Horner řekl: „Spíš ne. Myslím, že mu pomohl jeho postoj k víkendu a proto se tak zlepšil.

Gasly řekl, že VC Velké Británie pro něj byla velkým krokem kupředu, ale řekl, že bylo potřeba více, pokud se chce stát kandidátem na pódium.

„Myslím, že tohle byl můj nejlepší víkend roku, takže jo, můžeme být spokojení,“ řekl. „Od VC Rakouska se událo spoustu věcí, měl jsem hodně schůzek s týmem, abychom zjistili, jak bychom mohli vyřešit celou věc, takže jsme udělali pár změn a jo, jsem rád, že jsme od prvního tréninku mohli vidět posun dopředu.

Byl to silný pátek, silná sobota, silná neděle. Užil jsem si celý víkend, takže myslím, že s pokrokem můžeme být spokojeni.

Jsem velmi spokojen se čtvrtým místem, ale jelikož jsem soutěživý, jsem zklamaný, že mi k pódiu scházelo pár sekund.

Teď jsem trochu vykuchaný, ale myslím, že se musíme podívat na celý obraz a celý víkend a byl to velký krok kupředu.“

Sdílejte na:
Zavřít