Red Bull: Gasly je připraven udělat další krok

Red Bull: Gasly je připraven udělat další krok

Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley je spokojen s výkony, které Pierre Gasly odvádí po svém návratu do AlphaTauri, a myslí si, že je Gasly připraven udělat ve své kariéře další krok.

Když se po prvního polovině sezóny 2019 musel mladý Francouz vrátit z Red Bullu do Toro Rosso, vypadalo to s jeho kariérou velmi bledě.

Ale od jeho návratu se Gaslymu daří. Třikrát se umístil na stupních vítězů a v roce 2020 se mu dokonce podařilo získat první vítězství na Monze. V důsledku čehož se začaly ozývat hlasy volající po jeho návratu do hlavního týmu Red Bullu.

Ovšem i letos bude vedle Maxe Verstappena v Red Bullu pokračovat Sergio Pérez a Gasly tak bude muset zůstat ještě minimálně jeden rok v AlphaTauri.

Podobnými potížemi si prošel i Alex Albon, který byl pro své výkony z Red Bullu propuštěn po sezóně 2020 a letos se vrací zpět do formule 1 s Williamsem.

„S Alexem jsme se mnohé naučili. Naučili jsme se jak podpořit mladého jezdce, který si prochází těžkými časy. Stejné to bylo předtím u Pierra, a podívejte se jakou sebedůvěru teď získal,“ komentuje situaci Wheatley.

 „Je zpět v trochu menším týmu a upřímně si myslím, že Pierre je nyní připraven udělat další krok.“

Na otázku, kdy přijde jeho příležitost, Wheatley odpověděl: „Musíte počkat a uvidíte, jaké karty dostanete, to je stejné pro nás všechny, kteří máme nějaké ambice a chceme v životě něčeho dosáhnout.“

Sdílejte na:
Zavřít