Reakce pilotů Red Bullu po kvalifikaci na VC Maďarska

Reakce pilotů Red Bullu po kvalifikaci na VC Maďarska

Max Verstappen popsal vyvážení svého monopostu RB19 jako „všelijaké“ po získání druhého místa v kvalifikaci, zatímco jeho týmový kolega Sergio Pérez se umístil na deváté pozici a jeho cílem je získat v neděli pódium.

Červení býci byli v této sezóně teprve podruhé poraženi v kvalifikaci, předtím se to povedlo Ferrari Charlese Leclerca na VC Ázerbájdžánu. Max Verstappen navíc opanoval posledních 5 kvalifikací v řadě.

„Bylo to všude možně, nedali jsme to dohromady z hlediska nastavení,“ uvedl po kvalifikaci na adresu svého monopostu RB19 Max Verstappen. „Celý víkend jsem se trápil najít správný balanc, bylo to nahoru a dolů, obtížné v Q1 a v Q2, prostě se cítit jistě, abych mohl opravdu útočit na zatáčky.“

„Myslím, že první jízda v Q3 byla docela dobrá, ale ve druhé jízdě nebyl žádný pocit, ztráta zadku, ztráta předku. Pořád to bylo druhé místo, ale myslím, že s autem, které máme normálně, bychom měli být vepředu, ale tento víkend jsme to tak zatím neměli.“

Nizozemský pilot odmítl jakékoliv náznaky, že by problémy souvisely s novým balíčkem vylepšení, které Red Bull přinesl do Maďarska a stále řekl, že má pro nedělní závod jistotu startu z první řady.

„Celý víkend jsme bojovali s rovnováhou, nedotáčivostí, přetáčivostí, nikdy nebylo dobré okno. Pokaždé, když jsem najel na apex, tak auto prostě nedrželo. Pokusil jsem se pár věcí napravit v Q3, první kolo nebylo špatné, pořád jsem si připadal jako při jízdě na ledě s předkem, ale ve druhém kole jsem byl mimo v prvním sektoru, ve druhém jsem více riskoval, což se vyplatilo, ale v posledním sektoru jsem ztratil předek,“ dodal Max Verstappen.

Sergio Pérez si stanovil cíl pódium

Mexičan po 5 kvalifikacích se konečně dostal do Q3, ale skončil až jako devátý, což vzhledem k monopostu, který řídí, není dost dobré. Navíc Daniel Ricciardo, který ve své první kvalifikaci od návratu do formule 1, skončil na třináctém místě s mnohem pomalejším vozem AlphaTauri. Sergio Pérez tak musí odjet bezchybný závod.

„Byla to velmi zvláštní kvalifikace, protože jsme použili všechny sady pneumatik, což ji ještě více zkomplikovalo.  V Q3 jsme dokonce vyzkoušeli dvě různá nastavení, abychom snížili teplotu a to nás stálo kvalifikaci,“ zhodnotil Mexičan kvalifikaci.

Sergio Pérez byl následně dotázán na názor na nový balíček vylepšení: „Na tomto okruhu je to komplikované. Určitě se nám bude dařit lépe na rychlejších okruzích.“

Mexický pilot Red Bull na závěr rozhovoru prozradil cíl, který si vytyčil pro závod: „Pódium, bezpochyby.“

Sdílejte na:
Zavřít