Räikkönen nebude penalizován za incident s Grosjeanem

Räikkönen nebude penalizován za incident s Grosjeanem

Jezdec Alfy Romeo Kimi Räikkönen unikl penalizaci za bránění Romaina Grosjeana v první části kvalifikace Velké ceny Francie.

Räikkönen během svého prvního pokusu v Q1 vyjel mimo trať, jelikož se vyhýbal Renaultu Daniela Ricciarda v Le Beausset, jedenácté pravotočivé zatáčce po vysokorychlostní zatáčce Signes.

Grosjean měl rychlé kolo, z kterého ale sešlo, jelikož se před ním objevila Alfa Romeo Kimiho Räikkönena, který se mezi 11. a 12. zatáčkou vracel na trať.

Případ byl okamžitě předán stevardům, kteří se ale po přezkoumání způsobu Raikkonenova návratu na trať rozhodli neudělit trest.

Zpráva ohledně nepenalizování Räikkönena, kterou vydali stevardi, říká: „Oba jezdci souhlasili, že nemohl Grosjeana v době incidentu vidět a byl by od něj dostatečně daleko, pokud by Grosjean pokračoval v plné rychlosti.

Zatímco se všechny strany shodly na tom, že incident stál Grosjeana ztrátu kola, shodli se také na tom, že způsob, jakým se Räikkönen vrátil na trať, nezpůsobil ‚zbytečnou překážku‘ a proto stevardi nepřijímají žádné další kroky.“

 

I Ricciardo byl stevardy vyšetřován za bránění Räikkönena, také v tomto případě však stevardi trest neudělili.

Na otázku ohledně incidentu, Grosjean, který následně zajel rychlé kolo, ale byl i tak vyřazen v první části kvalifikace, řekl: „No, oni (Ricciardo a Räikkönen) podělali moje kolo.

Byl jsem těsně za ním, neviděl jsem žádnou žlutou vlajku, ale viděl jsem, že se Kimi vracel na trať v úhlu 90 stupňů, takže jsem ustoupil a, jo … Byl jsem v rychlém kole.“

Sdílejte na:
Zavřít