Räikkönen krůček od smlouvy s Alfou Romeo pro rok 2021

Räikkönen krůček od smlouvy s Alfou Romeo pro rok 2021

Kimi Räikkönen tento víkend na Velké ceně Eifelu oslaví nejvíce startů ze všech jezdců v historii. A k tomu je jen kousek od nové smlouvy pro rok 2021 se stájí Alfa Romeo. Uvidíme tedy Fina i příští rok?

Fin zlomí rekord Rubense Barrichella s 322 starty v závodech již tento víkend při Velké ceně Eifelu. Zdroje naznačily, že by měl zájem zůstat se svým současným týmem do roku 2021.

Potvrzení jeho plánů zůstat u týmu se švýcarskou základnou by mohlo přijít již v pátek.

Rozumí se, že Alfa Romeo ještě neučinila konečné rozhodnutí o tom, kdo bude Räikkönenovým týmovým kolegou, přičemž možnostmi jsou Antonio Giovinazzi a Mick Schumacher.

V rámci partnerství s Ferrari má tým z Maranella právo rozhodovat o tom, kdo se posadí do jednoho z kokpitů Alfa Romeo, zvažují, zda zůstat u Giovinazziho, nebo dát šanci Schumacherovi z F2.

Schumacher absolvuje svůj první trénink F1 s Alfou Romeo již tento pátek v Německu.

Zatímco Räikkönen překoná rekord F1 jako jezdec, který odstartoval nejvíce závodů. Před víkendem jasně stanovil, že tento úspěch pro něj znamená málo.

Mluvil exkluzivně pro Motorsport.com o tom, zda mu záleží na tom, aby se stal nejzkušenějším jezdcem F1, řekl: „Ne, opravdu ne. Pokud by se mě někdo zeptal na číslo, nemám tušení. Nikdy jsem se nedíval na to, kolik závodů mám odjeto nebo kolik jich mám už za sebou.

Je zřejmé, že o tom lidé mluví, ale pro mě to nic neznamená. Myslím si, že většina rekordů v budoucnosti bude vždy překonána. Nejsem tady, protože chci lámat rekordy v počtu startů, dělám to, protože mě to baví.

Räikkönen má za sebou docela úspěšnou kariéru a po svém úspěchu v roce 2007 zůstává posledním mistrem světa Ferrari. Ve své kariéře získal 21 vítězství a naposledy si stoupl na nejvyšší stupínek při Velké ceně Spojených států v roce 2018.

Když přemýšlel o svém odkaze ve sportu, Räikkönen řekl, že pro něj bylo klíčové, že dosáhl svého snu o zisku titulu.

Záleželo mi vždy jen na tom, abych to dělal podle sebe, pokud je výsledek dobrý, či špatný, na tom už nesejde,“ vysvětlil. „Vždy jsem chtěl vyhrát titul mistra světa a samozřejmě jsem se nechtěl zastavit na jednom, několikrát jsme se přiblížili, ale z mnoha různých důvodů se to nepodařilo. Ale víte, tak to prostě v závodech chodí.“

Takže z toho nemám žádné výčitky ani špatné vzpomínky. Jsem šťastný, že jsem vyhrál šampionát s Ferrari a už mnoho let mohu dělat něco, co mě baví a dělá mě šťastným.

Počty startů jednotlivých jezdců

Jezdec počet startů
1 Rubens Barrichello
Kimi Räikkönen
322
3 Fernando Alonso 311
4 Michael Schumacher
Jenson Button
306
6  Felipe Massa 269
7  Lewis Hamilton 260
8  Riccardo Patrese 256
9  Jarno Trulli 252
10  Sebastian Vettel 250
Sdílejte na:
Zavřít