Racing Point má „dobrou opravu“ do Kanady

Racing Point má „dobrou opravu“ do Kanady

Šéf Racing Pointu Otmar Szafnauer uvedl, že bude mít v Kanadské kvalifikaci „dobrou opravu“, poté co tým zaostával v Monaku.

Sergio Pérez ani Lance Stroll se nedokázali v Monte Carlu dostat z Q1, na startovním roštu obsadili 16. a 17. místo.

Szafnauer řekl, že tým ví, že problém byl spojen s pneumatikami a je optimistický, že se má tým od čeho odrazit.

„Víme, v čem byl v kvalifikaci problém a doufám, že máme dobrou opravu pro Velkou cenu Kanady. Celý problém spočíval v pneumatikách,“ řekl.

„Musíme se jen učit. Jak jste mohli vidět i Mercedes kvůli pneumatikám málem nevyhrál. Dostaneme se kam potřebujeme, o tom nepochybuji. Musíme se zotavit, to je něco, v čem jsme dobří.“

Racing Point měl dobrý start do sezóny, zvlášť v Baku, kde tým získal hodně bodů, jelikož Pérez dojel na 6. a Stroll na 9. místě.

Nicméně s příchodem vylepšení v Barceloně Pérez dokončil 15. a Stroll havaroval. V Monaku tento pár obsadil 13. a 16. místo, přestože Pérez dostal po závodě příčku navíc z důvodu penalizace Kevina Magnussen.

Szafnauer řekl, že v Monaku tým přišel o šanci bojovat o body kvůli špatné kvalifikaci.

„Naše očekávání byla definitivně vyšší a poté, co jsme nepředvedli dobrý výkon v kvalifikaci, bylo těžké se zotavit,“ řekl Szafnauer.

Myslím, že naše závodní tempo bylo slušné, ale je těžké zde předjíždět a když se snažíte riskovat jako Magnussen a zkrátíte si trať, uškodí vám to a nemůžete to udělat znova. Sergio se zdržel v zácpě v Rascasse, ztratil tam dobrých 6 nebo 7 sekund.

Ve finále ho od bodů dělilo několik sekund. Mezi ním a body byl Magnussen a Norris. Kdyby se dokázal dostat přes Magnussena dříve, byla by tu šance.“

Sdílejte na:
Zavřít