První prohlášení Jamese Vowlese jako šéfa Williamsu

První prohlášení Jamese Vowlese jako šéfa Williamsu

James Vowles je už nyní oficiálně šéf Williamsu, což je pro bývalého hlavního stratéga Mercedesu velká změna, protože poprvé ve své kariéře bude šéfovat týmu ve formuli 1.

Poté, co Jost Capito oznámil odchod z pozice šéfa týmu, britská stáj nespěchala s jmenováním náhrady a až následně označila Jamese Vowlese jako nového šéfa týmu.

Je běžné, že týmy nařídí klíčovému zaměstnanci, který odchází do jiného týmu, povinnou dovolenou, aby oddálily jeho přechod s informacemi ke konkurenci. Nicméně tohle Mercedes neudělal a to znamená, že 20. února James Vowles mohl oficiálně začít pracovat ve Williamsu.

Brit k této události z Grove uvedl: „Dnes jste se ke mně připojili v můj první den v týmu Williams Racing a já se opravdu snažím vyjádřit slovy, jak moc to pro mě znamená a jak jsem nadšený – jaké emoce ve mně v tuto chvíli bublají.“

„Už za pár dní budeme v Bahrajnu na předsezónních testech a je to pro nás příležitost skutečně pochopit, jak na tom auto je a co musíme udělat, abychom se posunuli vpřed. Měl jsem to potěšení setkat se již s velkým počtem lidí v této organizaci a upřímně řešeno se nemohu dočkat, až se v příštích dnech setkám se zbytkem,“ uvedl James Vowles.

George Russell věří, že si James Vowles příležitost plně zaslouží

„Zaprvé jsem za Jamese (Vowlese – pozn. red.) opravdu šťastný. Myslím, že si tuto příležitost zaslouží a je to neuvěřitelně pracovitý člověk. Pro nás osobně na strategické úrovni, pokud jde o závodní strategii, James už tak trochu předal své povinnosti ostatním v týmu,“ prohlásil George Russell.

„On už jen dohlížel, ale ve skutečnosti po celý loňský rok rozhodovali jiní, takže v tomto ohledu nás James zanechal ve velmi kompetentních rukou.“

Co může bývalého stratéga Mercedesu čekat, vysvětlit britský pilot: „Jsem si jistý, že ho čeká několik překvapení. Samozřejmě, když jste strávili tak dlouho dobu v takovém týmu (jako je Mercedes – pozn. red.), který vyhrál tolik šampionátu za sebou.“

„Ale abych byl upřímný, neodkážu si představit nikoho lepšího, koho by Williams mohl najmout na práci, kterou potřebuje vykonat,“ dodal pilot Stříbrných šípů.

Sdílejte na:
Zavřít