První motoristická olympiáda v Římě: Zúčastní se i Češi

První motoristická olympiáda v Římě: Zúčastní se i Češi

V Římě se o víkendu pojede historicky první motoristická olympiáda pořádaná přímo FIA. Závodit se bude v pěti disciplínách, které doplní digitální závodění. Také Česká republika přijede se svým zastoupením.

Historicky první motoristické hry pořádané automobilovou federací FIA se uskuteční o víkendu od 1. do 3. listopadu v Římě. Objeví se šest různých disciplín – závody vozů GT, cestovní vozy, formule 4, motokárový slalom, drifty a digitální závodění.

Všichni závodníci budou mít stejné podmínky. Číslo vozu si budou jednotlivě losovat, stejně jako přiřazené mechaniky. Zazářit tak mohou i ta nejméně známá jména. Startovat však smí pouze stříbrní či bronzoví jezdci.

Své zastoupení bude mít 50 států – pouze 6 ale ve všech kategoriích. České vlajky budou naši závodníci reprezentovat ve 4 kategoriích – v cestovních vozech, ve formuli 4, v driftech a také v digitálních závodech.

Nás zajímá především formule 4, kterou bude reprezentovat 21letý Václav Šafář. Rodák z Ledvic u Bíliny se pravidelně účastní tamních či středoevropských formulových závodů, ze kterých si domů odvezl nespočet věnců a trofejí.

Program F4 začíná v pátek dvěma krátkými tréninky a bude pokračovat v sobotu kvalifikací, která jezdce seřadí na odpolední kvalifikační závod. Výsledky rozhodnou o postavení na roštu v nedělním závodě.

V kategorii cestovních vozů naši vlajku pozvedne 17letý Dušan Kouřil.

Driftovat za naši zemi bude Michal Reichert, který letos skončil čtvrtý v šampionátu střední Evropy. Reichert si věří a sám sebe vidí v nejlepší desítce.

„Papírově bychom měli patřit mezi deset nejlepších, nějaké šance tam jsou, ale tréninků bude málo,“ prozradil český reprezentant České televizi.

V digitálních závodech nás bude reprezentovat Filip Mareš, juniorský mistr Evropy v rally. Filip se zasmál, že bude mít oproti svým krajanům výhodu, podmínky na trati budou totiž dopředu naprogramované.

O dění v kategorii monopostů F4 vás budeme o víkendu průběžně informovat. Přejeme všem českým reprezentantům hodně štěstí.

Sdílejte na:
Zavřít