Proč Lewis Hamilton ztratil čas během VSC?

Proč Lewis Hamilton ztratil čas během VSC?

Britský pilot po závodě v Baku řekl, že ztratil čas během fáze virtuálního safety caru a dodal, že to je jenom jeho chyba.

Pětinásobný mistr světa Lewis Hamilton po závodě uvedl, že udělal chybu ke konci virtuálního safety caru (VSC) a ztratil tak čas na vedoucího Valtteriho Bottase.

„Ztratil jsem zhruba dvě a půl sekundy během virtuálního safety caru. Byla to moje chyba a budu na tom pracovat,“ řekl obhájce mistrovského titulu.

Nicméně hlavní stratég Mercedesu James Vowles vysvětlil, že to nebyla chyba Lewise Hamiltona. Ztrátu, kterou Brit nabral, byla zapříčiněná načasováním konce VSC. A taktéž tím, že bylo zapotřebí auto nastavit do správného motorového režimu v době ukončení virtuálního safety caru.

„Požádali jsme Lewise, aby přenastavil auto, což je při konci VSC normální, a uvedl tak monopost do výkonnějšího módu. Ale s přenastavením auta ztratil přehled o tom, jaký jeho delta čas,“ uvedl James Vowles.

„Dalším důležitým faktorem bylo, jestliže jste na rovince – například zatáčka číslo 16 a potom je dlouhá rovinka – VSC skončí a jediné, co musíte udělat je, že šlápnete na plyn a jedete. Ale Lewis nebyl na rovince, byl v brzdné zóně pro VSC – v jedné z nejtěžších situací, protože je velice obtížné přizpůsobovat se deltě času a připravovat se na konec fáze virtuálního safety caru.“

„Kombinace těchto faktorů způsobila, že Lewis neudělal chybu. Bylo to díky tomu, kde se na trati nacházel. Zároveň přenastavoval auto v době, kdy byl přesně na deltě času a následně ztratil okolo dvou sekund,“ uvedl dále hlavní stratég Mercedesu.

Lewis Hamilton se nacházel v zatáčce číslo sedm, když skončil VSC, zatímco jeho týmový kolega ve vedení Valtteri Bottas se nacházel na výjezdu ze zatáčky číslo osm.

Z naší strany samozřejmě uděláme více práce, aby se informace lépe zobrazovaly na volantu v Barceloně. Štěstí při VSC je v pozici, kde se nacházíte na trati, a to bude bohužel vždycky stejné,“ dodal James Vowles.

Sdílejte na:
Zavřít