Proč FIA potrestala Hamiltona za kolizi s Verstappenem?

Proč FIA potrestala Hamiltona za kolizi s Verstappenem?

Během Velké ceny Velké Británie došlo ke kontroverzní nehodě mezi úhlavními rivaly v boji o titul Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem, za níž následně dostal Brit penalizaci. Tento inkriminovaný okamžik rozdělil experty i fanoušky na dva tábory. Hamilton tvrdí, že mu Vestappen nenechal místo, přestože z opakovaných záběrů je vidět opak.

Bezprostředně po startu do Grand Prix Velké Briánie probíhal mezi Hamiltonem a Verstappenem ostrý souboj o vedení, přičemž došlo v zatáčce Copse ke kolizi s fatálními následky pro pilota Red Bullu, který skončil po tvrdém nárazu v bariéře. Později vyšlo najevo, že čelil přetížení 51 G. Následně byl převezen na podrobná vyšetření do nemocnice, zatímco po restartu jel Hamilton vstříc dalšímu triufmu. Ovšem cestu za vítězstvím mu nepatrně ztížila 10sekundová penalizace, kterou obdržel za způsobení kolize.

„Komisaři se znovu podívali na záznam a telemetrii. Vozy 33 (Verstappen) a 44 (Hamilton) vjeli do 9. zatáčky, přičemž vůz 33 byl ve vedení a vůz 44 z boku nepatrně za ním.

„Vůz 44 jel ve stopě, která nedosáhla apexu a na vnějšku byl prostor. Když vůz 33 zatočil, vůz 44 nemohl předejít kontaktu a došlo ke kontaktu levého předního kola vozu 44 a pravé zadní části vozu 44. Vůz 44 byl shledán převážně vinným.“

Hamilton však byl opačného názoru, neboť po závodě tvrdil, že Verstappen mu nenechal žádné místo.

 

Sdílejte na:
Zavřít