Překvapivý polesitter Magnussen: Nemám slov!

Překvapivý polesitter Magnussen: Nemám slov!

Vzhledem k tomu, že forma Haasu měla v průběhu sezony spíše sestupnou tendenci, tak je posledním týmem, u kterého bychom čekali, že bude startovat z té nejlepší pozice, co může být. Ovšem „Velkému Dánovi“ se v netradiční páteční kvalifikaci na Interlagosu povedl majstrštyk. V nevyzpytatelných podmínkách si dojel pro pole position!

Kvalifikace se v Brazílii jela netradičně už v pátek večer, jelikož se jedná o sprinový víkend, což znamená, že právě kvalifikace se jede po prvním tréninku. Poté následuje v sobotu druhý trénínk, po kterém jezdci nastoupí na základě výsledků z kvalifikace do sprintu. Sprint zase určí startovní rošt pro nedělní velkou cenu.

Na okruhu „Autodódromo Jose Carlos Pace“ už před kvalifikací začalo pršet, takže jezdci vyrazili na trať na intermediálkách. Přestože se Mick Schumacher na chvíli objevil na čtvrté příčce, tak jej po přezutí na slicky překonali všichni jezdci včetně Kevina Magnussena, který se dostal do Q2 ze sedmého místa. Němec odstartuje do sprintu jako poslední.

V prostředním segmentu opět nechal Dán prostor své duši vikinga a znovu postoupil ze sedmého místa. Ovšem ve finálním rozstřelu se stal zázrak a na Magnussena se usmálo štěstí. Osm minut před koncem, kdy už byl Dán v čele, zahrabal George Russell ve čtrtvé zatáčce svůj Mercedes, čímž způsobil červené vlajky. Mezi tím déšť zhoustl, proto se jezdci na trať příliš nehrnuli a v závěru nedošlo ani k žádným změnám v pořadí.

„Nemám slov. Tým mě poslal na trať v perfektní okamžik. Jsem Haasu vděčný, že jsem se mohl vrátit do formule 1 a za to obrovské díky,“  popisuje štastný Dán, který se dočkal pole position po 140 startech v královně motorsportu, a to s podprůměrným vozem. Tato pole position je vůbec první pro americký tým od roku 1975, kdy startoval do závodu z prvního místa vůz stáje Shadow. Pilot s číslem 20 bojovně dodává: „V sobotu do toho půjdu naplno, kdo ví, co se stane. Momentálně si chci zkrátka tyto minuty užít.“

Třicetiletý závodník je 106. pole sitterem, přičemž doposud startoval nejlépe ze čtvrtého místa v roce 2014 v Austrálii a Německu, tehdy v barvách McLarenu. Zároveň je prvním novým závodníkem na pole position od Velké ceny Maďarska 2022, kdy se stejný počit podařil George Russellovi, a je celkem třetím pilotem v letošní sezoně s první pole position – Sergio Pérez si pojistil svůj premiérový start z první pozice v Saúdské Arábii.

Sdílejte na:
Zavřít